سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

توزیع بیش از 12 هزار نهال یارانه‌دار بین باغداران ساروی - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع بیش از 12 هزار نهال یارانه‌دار بین باغداران ساروی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه 12 هزار و 600 نهال یارانه‌دار توزیع شد، گفت: توسعه باغات در اراضی شیبدار ظرفیت‌ خوبی برای بخش کشاورزی این شهرستان به وجود آورده است.

توزیع بیش از 12 هزار نهال یارانه‌دار بین باغداران ساروی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، طهمورث قاسم‌نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان ساری با بیان اینکه بخش کشاورزی برای تامین امنیت غذایی از مهم‌ترین حوزه‌های اقتصادی است، اظهار کرد: سیاست‌‌های دولت به سمت تولید اشتغال در این زمینه است.

وی با اشاره به رفع مشکل کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان در این حوزه افزود: هفت مرکز خدمات جهادکشاورزی در بخش‌های هفت‌گانه شهرستان ساری مشغول فعالیت هستند.

قاسم‌پور از خرید 11 هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان ساری خبر داد و گفت: هفت مرکز خرید گندم در سطح ساری وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ساری با اشاره به دایر بودن سه مرکز خرید جو در ساری افزود: 150 تن جو نیز از کشاورزان هم خریداری شده است.

وی زمین‌های نشاکاری شده برنج در شهرستان ساری را 22 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: کاشت بیش از 10 هزار هکتار از شالیزارها مکانیزه بوده است.

قاسم‌پور با بیان اینکه 12 هزار و 600 نهال یارانه‌دار توزیع کردیم، یادآور شد: توسعه باغات در اراضی شیبدار از ظرفیت خوب شهرستان است.

وی با اشاره به توسعه گیاهان دارویی مانند گل محمدی در سطح هزار هکتار در اراضی شیبدار دودانگه خاطر نشان کرد: 38 پروژه فنی با اعتبار 2/6 میلیارد تومان اعتبار در این بخش تخصیص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل کشاورزی کمبود سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: طرح زهکشی اراضی کشاورزی سال‌ها است که مدنظر بوده و هنوز انجام نشده است.

وی اصلاح ساختار مرغداری‌ها و شالیکوبی‌ها را مناسب دانست و افزود: بحث تغییر کاربری اراضی از مسائل مهم بخش کشاورزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.