سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

توزیع اعتبارات استانی به محمودآباد ناعادلانه است - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع اعتبارات استانی به محمودآباد ناعادلانه است

به گزارش خبرگزاری فارس در محمودآباد، سیف‌الله فرزانه ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با اشاره به اینکه در توزیع اعتبارات مهمترین شاخص‌ها جمعیت و محرومیت است، عنوان کرد: با توجه به این توصیف متاسفانه توزیع اعتبارات برای شهرستان محمودآباد ناعادلانه صورت ‌گرفته زیرا این شهرستان دارای سه نوع جمعیت ثابت، دانشجویی و ثابت‌نشده اعم از مسافران و گردشگران است.

وی با بیان اینکه محمودآباد به عنوان نخستین و نزدیک‌ترین شهرستان ساحلی استان به پایتخت سالانه شاهد بسیاری از گردشگران است، افزود: این شهرستان با وجود کمپ شرکت نفت متاسفانه هیچ استفاده‌ای جزء دپوی زباله، فاضلاب، گرانی، پساب برای مردم ندارد و راهی برای افراد تحصیل‌کرده در آن جا نیست.

فرزانه با تاکید براینکه هم اکنون 47 واحد صنعتی و تولیدی در تنها شهرک صنعتی این شهرستان به دلیل عدم تقویت پست برق بلاتکلیف مانده است، ابراز داشت: با راه‌اندازی این واحدها برای سه هزار نفر نیروی جوان اشتغال ایجاد می‌شود.

نماینده عالی دولت شهرستان محمودآباد با ابراز تاسف از تعطیلی شرکت تولیدی پوشینه و بیکاری 600 نفر یادآور شد: مسئولان استانی با توجه به وضعیت اشتغال در استان باید به رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی و صنعتی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در اکثر روستاهای این شهرستان فارغ‌التحصیلانی در رشته‌های مختلف معماری، عمران، شهرسازی و برنامه‌ریزی وجود دارند که بیکار هستند، تصریح کرد: با وجود این همه مشکلات محمودآباد یکی از شهرستان‌های محروم استان محسوب می‌شود.

فرزانه با تاکید به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان بیان داشت: متاسفانه هم‌اکنون دهیاری‌ها و دفاتر شوراها به صدور مجوز پروانه کسب می‌پردازند.

این مسئول با اعلام اینکه دیگر تخریب جوابگوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این استان نیست، اذعان داشت: در این امر باید با تشکیل کارگروه به پیشگیری و جلوگیری از خرید و فروش اراضی زراعی و باغی در مازندران بپردازیم تا شاهد ساخت‌وسازهای ساختمان‌های بلندمرتبه در روستاها نباشیم.

وی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار برای توسعه شهری، آمادگی این شهرستان را اعلام کرد و گفت: حضور سرمایه‌گذار دلیل بر تخریب و نابودی اراضی کشاورزی این استان نخواهد بود بلکه می‌توان با وجود نعمت‌های خدادادی با حضور این سرمایه‌گذاران، توسعه و پیشرفت را مد نظر قرار داد.

فرزانه مجموع اعتبارات از سوی تملک دارایی را بالغ بر 22میلیارد ریال بیان و مطرح کرد: از این اعتبارات حدود 17میلیارد ریال برای آب شرب این شهرستان در نظر گرفته شده که برای تامین آن کافی نیست.