سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تورم در مازندران تک‌رقمی می‎شود/ افزایش 0.7 درصدی اشتغال در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تورم در مازندران تک‌رقمی می‎شود/ افزایش 0.7 درصدی اشتغال در مازندران

استاندار مازندران با بیان اینکه تورم در این استان همواره نیم‌درصد کمتر از رقم کشوری بوده است، از قرار گرفتن تورم این استان روی 10 درصد خبر داد و گفت: عدد فعلی در ماه‎های آینده، تک‎رقمی می‎شود.

تورم در مازندران تک‌رقمی می‎شود/ افزایش 0.7 درصدی اشتغال در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بررسی بودجه سال 94 انجام شده و مازندران در برخی شاخص‎ها از جمله اشتغال و کاهش تورم بهبود داشته است.

وی با بیان اینکه مجموع بودجه سال گذشته 224 میلیارد تومان بوده که 85 درصد آن ملی و 15 درصد استانی است، افزود: این رقم در سال‎جاری به 301 میلیارد تومان افزایش یافت که رشد 34 درصدی داشته و مازندران از این نظر از رتبه نخست بین سایر استان‏های کشور برخوردار است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه سهم بودجه این استان به میزان جمعیت باید 1.4 درصد باید باشد، تصریح کرد: در سال‎های 93 و 94 از رشد بالایی برخوردار بوده و 4.3 درصد را داشتیم.

فلاح ادامه داد: درآمد مازندران در سال 93، یک‎هزار و 235 میلیارد تومان بوده و در سال 94 به یک‌هزار و 485 میلیارد تومان افزایش یافته است.

استاندار مازندران با بیان اینکه تورم در مازندران همواره نیم‌درصد کمتر از رقم کشوری بوده است، از قرار گرفتن تورم این استان روی عدد 10 خبر داد و گفت: این رقم در ماه‎های آینده، تک‎رقمی می‎شود.

رئیس شورای برنامه‎ریزی مازندران درباره نرخ بیکاری در این استان اظهار کرد: در بخش ایجاد اشتغال کارهای زیادی انجام گرفته و در حالی‌که کشور با کاهش چهار دهم درصدی اشتغال در سال گذشته مواجه بود، اما در مازندران با افزایش هفت دهم درصدی میزان اشتغال نسبت به سال 93، روند خوبی را پشت سر گذاشتیم.

فلاح ادامه داد: در مازندران روند خوبی در رابطه با مسائل اقتصادی انجام شده است، حدود 640 مورد مصوبه در بحث واحدهای تولیدی و صنعتی داشتیم که 300 مورد آن حل شده و 168 واحد تولیدی جدید در سال گذشته به سرانجام رسیدند.

استاندار مازندران با بیان اینکه امسال نویدبخش سال خوبی است، افزود: 353 واحد متوسط و کوچک و نیمه‌تمام بخش صنعتی با 470 میلیارد تومان اعتبار به سر و سامان می‎رسند.

وی در پایان گفت: در بخش‎های کشاورزی و صنعتی جلسات خوبی داشتیم که طرح‎های کلی و برش استانی را به تصویب رسانده و طرح‏هایی داریم که در مدت یک‎هفته تا 10 روز آینده تعیین تکلیف می‎شوند.