جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

توجه به نیازهای روز جامعه در وقف - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به نیازهای روز جامعه در وقف

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در نشستی با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی و هیئت مدیره انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان اظهار داشت: وقف در موضوع کتاب و کتابخانه خدمت به اسلام است.

مدیرکل اوقاف مازندران با بیان اینکه وقف ماندگارترین کار خیر و اثربخش‌تر از هدیه است، بیان داشت: موقوفات چند 100 ساله گواهی بر ارزشمند بودن موضوع وقف و اثرگذاری آن در جریان پیشرفت تمدنی اسلام است.

وی با اشاره به اینکه در وقف به نیازهای روز جامعه توجه می‌شود، اذعان داشت: کتاب و کتابخوانی از مهم‌ترین موضوعات فرهنگی روز جامعه ما است و با ورود موقوفات در این موضوع می‌توان شاهد تحولات اساسی در راستای اعتلای فرهنگی جامعه بود.

علیزاده با تاکید بر اینکه کتاب عامل بقا و نشر دین بوده است، آن را دارای ارتباط تنگاتنگ با وقف دانست و گفت: وقف به دنبال خدمت به دین است.

مدیرکل اوقاف مازندران افزود: همکاری متقابل اداره اوقاف با اداره کل کتابخانه‌های عمومی و انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان برای جامعه و فرهنگ بسیار با ارزش و مقدس خواهد بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه در تهیه زمین، ساختمان و کتاب می‌توان با اداره کل اوقاف همکاری کرد، اظهار داشت: برای رسیدن به نقطه مطلوب در سرانه فضای کتابخانه‌ای و رساندن تعداد کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی استان از 1.5 میلیون جلد به 4 میلیون جلد به سنت حسنه وقف باید توجه ویژه شود.

عبدالحسین باقری تعامل دو دستگاه را در ارتقای فرهنگ جامعه موثر دانست و تاکید کرد: ورود موقوفات در موضوع کتاب و کتابخانه‌های عمومی ادامه‌دهنده مسیر متعالی تاریخی مسلمانان خواهد بود و آینده با افتخاری را برای استان رقم خواهد زد.

رئیس انجمن خیران کتابخانه‌ساز مازندران نیز ترویج کتابخانه‌های عمومی در اسلام را مدیون وقف دانست.

جعفر واثقی گفت: ماموریت انجمن خیران کتابخانه‌ساز جلب کمک‌های مردمی در قالب وقف خواهد بود.