سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

توجه به شهدا به مثابه حضور در جبهه‌های جنگ است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به شهدا به مثابه حضور در جبهه‌های جنگ است‌

سید قدیر رضایی در آستانه اجلاسیه 10 هزار شهید مازندرانی در گفت‌وگو با فارس در چالوس با تأکید بر استقبال از مراسم فرهنگی در شهرستان چالوس افزود: چالوس شهری فرهنگی، دانشگاهی و مذهبی است و وظیفه‌ ما است که در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت پیشقدم باشیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای گرامیداشت یاد و خاطره 300 شهید فرهنگی استان مازندران بر آن شدیم تا یاد و خاطره 505 شهید شهرستان چالوس را نیز زنده نگهداریم، ابراز داشت: برگزاری یادواره‌های شهدا برای انتقال فرهنگ شهادت و اهداف شهدا برای نسل‌های جوان امروزی و نسل‌های آینده که در آن ایام نبودند، بسیار موثر است.

فرماندار چالوس با تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی بیان داشت: همانطور که شهدای ما در صدر اسلام در کربلا نبودند اما براساس ایمان و اعتقاد به امام حسین(ع) و هدف ادامه راهشان بر اساس شنیده‌ها و روایت‌ها گام در جبهه‌های جنگ نهادند، جوانان ما نیز با شرکت در یادواره شهدا پی به دلاوری‌ها و رشادت‌های آنان می‌برند.

وی خاطر نشان کرد: شهدای فرهنگی ما دارای فرهنگ غنی بودند، چرا که علاوه بر علم با فرهنگ و آشنایی با اهداف حسینی در جبهه‌ها حضور یافتند و به شهادت رسیدند.

فرماندار چالوس حضور در یادواره‌های شهدا را برای نسل کنونی تأثیرگذار دانست و گفت: مردم ما با حضور خودجوش خود در 9 دی سال 88 به فرمان رهبر لبیک گفتند و ثابت کردند که خواستار  انقلاب هستند و پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده‌اند.

وی بیان داشت: فتنه سال 88 نشأت گرفته از استکبار و عوامل فتنه‌گر بود که با بصیرت و هوشیاری مردم ما خنثی شد.

وی به دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی در تمام ایام تأکید و خاطر نشان کرد: تمام تلخی‌های سال 88 به یمن حضور مردم و حمایت رهبر خنثی شد و انقلاب ما بار دیگر جان گرفت و دشمنان ناامید شدند.