جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

توجه به تولید هدف اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به تولید هدف اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار شامگاه چهارشنبه در همایش جامعه کارگری و بازنشستگی با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ 2 مقوله مهم شعار سال جاری ولی فقیه است که باید بعنوان کلید واژه پیگیری و دنبال شود، اظهارداشت: باید از وجود اقشار تحصیلکرده و فرهیخته جامعه کارگری مشکلات را با برنامه ریزی درست برطرف کرد.

وی از کارگران بعنوان رکن اصلی و اساسی توسعه کشور یاد کرد و اظهارداشت: کارگران بعنوان تولید کنندگان اصلی در کشور دارای جایگاه ویژه و اساسی هستند که در منزلت کار و کارگری در بسیاری از احادیث دینی از آنان بعنوان مجاهد در راه خدا معرفی شده اند.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه کارگران ارزشمند ترین طبقه جامعه هستند، اذعان داشت: چرخ عظیم جامعه بشری با دست توانمند کارگران در حرکت است و همچنین حیات ملت مرهون کار و کارگری است.

فلاح جلودار یکی از کارهای که امروز در شرایط خاص باید اجرایی شود تلاش در جهت کاهش هزینه های اضافی است، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی باید از تمام امکانات و تجهیرات استفاده درست و بهینه شود.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: باید توجه به تولید و کیفیت کار و با خرید کالای ایرانی محتوا و اصالت فرهنگ در سال جاری با شعار رهبری در جایگاه ویژه ای قرار می گیرد.

فلاح مهمترین مشکل جامعه کارگری را نداشتن امنیت شغلی عنوان کرد و افزود: مهمترین خواسته کارگران امنیت شغلی ، بیمه ، همسان سازی حقوق است که باید بصورت جدی پیگیری شود.

وی بیان کرد: صیانت از تولید، ایجاد راهکارهای مناسب و امنیت شغلی جامعه کارگری باید مورد توجه قرار گیرد.

فلاح با اشاره به افزایش بودجه سال جاری، اذعان داشت: در بودجه سال جاری اتمام تعریض جاده سوادکوه – فیروزکوه، هراز، زیرساخت های بخش کشاورزی، تجهیز برای تولید بیشتر و سد سازی لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه اجرای نادرست مرحله نخست هدفمندی یارانه ها موجب مشکلات بسیاری به جامعه کارگری شد، اظهارداشت: متاسفانه با اجرای نادرست آن دولت 450 هزار میلیارد تومان از خزانه پرداخت کرد.