رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

توجه به تربیت‌بدنی دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توجه به تربیت‌بدنی دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند

توجه به تربیت‌بدنی دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: توجه به تربیت‌بدنی دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند.

توجه به تربیت‌بدنی دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید علی قاسمی صبح امروز در همایش تربیت بدنی، سلامت و مراقبت‌های ویژه که در اردوگاه دانش‌آموزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در سند تحول بنیادین، رهبری نهاد آموزش و پرورش را نهادی برای تولید نسل خلاق و سالم دانستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از زیربنایی‌ترین شاخص‌های توسعه هر جامعه شاخص سلامت است، افزود: انسان‌های سالم می‌توانند اقتصادی جامعه را پویا و روند تکامل عینی جامعه را سرعت بخشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه یکی از جدی‌ترین کارها و برنامه‌هایی که می‌تواند سلامت نسل‌ها را تضمین کند، فعالیت تربیت‌بدنی در مدارس است، خاطرنشان کرد: اگر در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت سوء تدبیر شود سلامت انسان و جامعه به خطر می‌افتد.

این مسئول بیان کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه می‌تواند از طریق تمرکز و برنامه‌هایی که به سلامت جامعه معطوف می‌شود، قابل رفع باشد.

قاسمی کار در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت را گسترده دانست و ادامه داد: آموزش و پرورش مازندران براساس توجه به حوزه تربیت‌بدنی و سلامت به المپیاد درون‎مدرسه‌ای به‌صورت ویژه توجه کرده است.

وی اضافه کرد: یک‌سوم واحدهای آموزشی در قالب یک‌هزار مدرسه در راستای المپیاد درون‎مدرسه‌ای مدیریت شدند؛ آموزش و پرورش مازندران به‌گونه‌ای عمل می‌کند که چندین جلسه شورای سلامت و شورای آموزش و پرورش به این موضوع پرداخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه سلامت دانش‌آموزان از منظر اقتصاد توسعه‌ای نگریستن امری لازم و حیاتی است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش وظیفه تولید نسلی خلاق و انسان‌های شایسته‌ را دارد، از همین منظر به مقوله تربیت‌بدنی توجه می‌شود.

این مسئول گفت: تلاش می‌شود تا فعالیت‌های آموزش و پرورش مبتنی بر نشاط در مدارس باشد؛ یکی از معضلات جدی آموزش و پرورش آسیب‌های اجتماعی است که برای رفع آن برنامه‌ریزی مدونی صورت گرفته است.