سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توجه به ابعاد حماسه بزرگ 9 دی ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به ابعاد حماسه بزرگ 9 دی ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکريان بعد از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت بزرگداشت حماسه 9 دي ماه بر لزوم تببین و تشریح حماسه 9 دی ماه 88 تاکید کرد و بیان داشت: حماسه 9 دی ماه متعلق به تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی ایران است وهیچگاه از ذهن ملت ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در ادامه اظهار داشت: هدف دشمنان از ایجاد فتنه در سال 88 تغییر نظام مقدس جمهوری اسلامی با استفاده از همه ظرفیت های داخلی و خارجی بود که با عنایت خداوند ، هوشیاری و تدبیر مقام معظم رهبری و بصیرت عمومی مردم آگاه و همیشه در صحنه به فرصتی بی بدیل برای نظام تبدیل شد که باید از این فرصت استفاده شود.

این مسئول فرهنگی با تاکید بر این نکته که حرکت شروع انقلاب اسلامی ایران در تاسوعا و عاشورای حسینی رقم خورده است، تصریح کرد: آنچه که بر ماندگاری حماسه 9 دی ماه افزوده است غیرت دینی و حسینی مردم ایران اسلامی است که ریشه فتنه گران را خشکاند که نشأت گرفته از همین فرهنگ حسینی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: ملت ایران اسلامی در 9 دی ماه سال 88 عملی صالح انجام داد و قاطعانه در مقابل تزویر و نفاق فتنه گران ایستادگی کرد و نشان داد در هیچ شرایطی حاضر به عقب نشینی و تسامح در امور اعتقادی و ارزشی خود نیست.

وي با بيان اينکه حماسه نهم دي ماه ، افتخاری بزرگ برای مدافعان حریم ولایت و انقلاب اسلامی است تاکید کرد: حرکت میلیونی مردم در 9 دی ماه 88 نشان داد که ارزش های انقلاب به ویژه دفاع از حریم ولایت ریشه در اعتقادات و باورهای ملت فیهم ایران اسلامی نقش بسته و در این راستا از هیچ کسی جز رهبری فرمان نمی برد.

شکریان ادامه داد: پافشاری فتنه گران بر زیرسؤال بردن اصول دینی و عاشورایی ، باورهای انقلابی و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت فقیه باعث خلق حماسه 9 دی ماه 88 توسط مردم شد.

وي بيان داشت: وقیحانه ترین رفتار فتنه گران در روز عاشورای حسینی با هتک حرمت به عزادارن سید الشهدا (ع) رقم خورد که نشان از بی اعتنایی سران فتنه و اهالی آن به شعائر اسلامی و عبور از غیرت دینی و ملی بود که با واکنش به هنگام ملت ولایتمدار و حماسی ایران روبرو و بساط فتنه برچیده شد.

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران ، وحدت، بصيرت ديني و دشمن شناسي را از ويژگي هاي خلق حماسه 9 دي ماه عنوان کرد و افزود : ملت فهيم ايران اسلامي در فتنه 88 با شناسايي دشمن و بصيرت فکري و عملي خود وارد صحنه شد و چشمان اميدوار دشمن را کور کرد و اميد آنان را به يأس مبدل ساخت و توان مقابله خود با ابزارها و شيوه هاي مختلف جنگ نرم استکبار جهاني را به جهانيان نشان داد.