جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

توانمندی بانوان تولید ناخالص داخلی را افزایش می‌دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

توانمندی بانوان تولید ناخالص داخلی را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مریم جمشیدی  در آیین افتتاحیه بازارچه دستاوردهای بانوان استان که در مجتمع تجاری نگین دریا برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نشانه‌های جوامع توسعه‌یافته کارآفرینی بانوان است.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی زنان به بالنده‌ترین مناظره جهانی تبدیل شده است، افزود: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جوامع توسعه یافته نقش مؤثری در توسعه کشور دارند.

این مسئول یادآور شد: مازندران به عنوان دیار علوی‌تباران از کهن‌ترین تمدن‌های اسلامی را در خود جای داد و در طول تاریخ به‌ویژه در دوران دفاع مقدس سهم به‌سزایی را در حماسه‌آفرینی به خود اختصاص داد.

جمشیدی نقش زنان مازندرانی را در تربیت اسلامی به نسل‌های آینده مؤثر دانست و ادامه داد: با حمایت از دستاوردها و توانمندی‌های زنان این استان می‌توان به توسعه ناخالص داخلی دست یافت.

وی با اشاره به اینکه توسعه با تکیه بر وحدت و همدلی در جامعه شکل می‌گیرد، یادآور شد: لازم است به دور از سطحی‌نگری و حاشیه‌سازی‌ها به‌پا خیزیم و فقر را از مازندران بزداییم.

جمشیدی نمایشگاه دستاوردهای بانوان استان را با هدف افزایش تولید ناخالص داخلی عنوان کرد و گفت: احداث بازارچه دائمی برای فعالیت و عرضه محصولات دستی بانوان سرپرست خانوار از ضروریات استان است. استانداری مازندران برای ایجاد بازارچه دائمی توانمندی‌های بانوان در هر شهر تلاش می‌کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه خانه هر زن مازندرانی باید به کارگاه تولیدی دستاوردهای فرهنگی، هنری، صنایع‌دستی و غیره تبدیل شود، اظهار داشت: توسعه اقتصادی مازندران باید برند جهانی پیدا کند.

وی نمایشگاه را دارای 100 غرفه شامل صنایع‌دستی، مواد غذایی، پوشاک، دکوراسیون، افتخارات آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ورزش بانوان و توانمندی‌های فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: تا وقتی که جان در بدن دارم برای توانمندی بانوان استان ایستادگی می‌کنم.

جمشیدی با اشاره به اینکه زنان مازندرانی در تمام عرصه‌های زندگی باید به توانمندی برسند، تصریح کرد: تاکنون 12 هزار زن مازندرانی دوره‌های مهارت زندگی در حوزه‌های مختلف را گذرانده‌اند. همچنین تاکنون 30 جشنواره زوج‌های خوشبخت در مازندران برگزار شده است.

مدیرکل امور بانوان خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی برای استحکام بنیان خانواده باید زیربنایی باشد، بیان داشت: برای ایجاد نشاط در بین جوانان استان طرح تبسم مهر ویژه دانشجویان را در دانشگاه‌ها برگزار کردیم که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش فارس، نمایشگاه دستاوردهای بانوان مازندران از 21 تا 25 خرداد ماه امسال در مجتمع تجاری نگین دریا واقع در جاده فرح‌آباد برپا است.