جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

توانمندسازی 534 خانوار مددجوی کمیته امداد نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

توانمندسازی 534 خانوار مددجوی کمیته امداد نکا

سیدموسی عمادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا از توانمندسازی 534 مددجوی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نکا خبر داد و اظهار داشت: برنامه کمیته امداد امام‌خمینی (ره) در توانمندسازی مددجویان گامی به سوی خودکفایی خانواده‌های زیر‌پوشش این نهاد است.

وی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تاکنون 534 خانوار مددجوی نکایی در بخش‌های مختلف درمان، جهیزیه، اشتغال و مسکن توانمند شدند که در 11 بهمن‌ماه سال‌جاری در جشن توانمندسازی21 هزار خانوار امداد مازندران شرکت دارند.

مدیر کمیته‌امداد امام‌خمینی (ره) نکا ادامه داد: باید به سمتی رفت تا با توانمندشدن مددجویان، آنان از زیر چتر حمایتی نهاد کمیته امداد امام‌خمینی (ره) خارج شوند.

عمادی گفت: انگیزه و همت مددجویان نشان می‌دهد که آنان با دریافت تسهیلات کم، کارهای بزرگی را ارائه کرده‌اند، ضمن این‌که ما در تمام مراحل انجام کار و فعالیت همراه مددجو بوده و کارشناسان هیچ‌گاه مددجویان را تنها رها نمی‌کنند.

مدیر کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نکا ادامه داد: واحد مشاوره کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نکا در زمینه شغلی بسیار فعال عمل می‌کند و در واقع راه‌اندازی کانون مشاوره شغلی ابتکار کمیته امداد امام‌خمینی (ره) است که برای مشاوره شغلی مناسب به مددجویان راه‌اندازی شده است.

عمادی تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان اعتماد به نفس را در آنان تقویت کرده و موجب افزایش اعتمادسازی می‌شود.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال در بخش مسکن مددجویان، چنانچه خیران چهار تا شش میلیون تومان کمک کنند، کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نیز مبلغ 16 میلیون تومان به صورت بلاعوض کمک می‌کند که در مجموع حدود 22 میلیون تومان می‌شود و مددجوی امداد در بخش مسکن توانمند شده و از زیر پوشش این نهاد خارج می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نکا تصریح کرد: با این مبلغ و وام‌های اشتغال برای خانواده‌ها در مجموعه مسکن و درمان در یک دوره معین و مشخص، مشکلات مددجو حل و با به خودکفایی رسیدن از سیستم حمایتی امداد امام‌خمینی (ره) خارج می‌شود.

عمادی افزود: در حال حاضر سه هزار و 326 خانوار با جمعیت شش هزار و 531 نفر در حال حاضر مددجوی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) نکا هستند.