جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

توانمندسازی مددجویان هدف اصلی کمیته امداد است - نمایش محتوای خبر

 

 

توانمندسازی مددجویان هدف اصلی کمیته امداد است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: کمیته امداد به دنبال ایجاد مجتمع‌های تولیدی و خدماتی برای توانمندسازی خانواده‌ها است.

توانمندسازی مددجویان هدف اصلی کمیته امداد است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، تیمور طهماسب‌پور عصر امروز در جلسه هماهنگی ساخت مسکن محرومان و توانمندسازی مددجویان با تبریک ماه مبارک رمضان این ماه را ماه خودسازی و فرصتی مناسب برای رسیدگی به مشکلات قشر مستضعف جامعه دانست و اظهار کرد: مسؤولان این نهاد طرح‌های مختلفی را در این ماه در راستای کمک‌رسانی به مددجویان کمیته امداد انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد حلقه واسط بین خیران و افراد بی‌بضاعت است، به ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد اشاره کرد و افزود: کمیته امداد استان مازندران 702 هزار خانوار را زیر پوشش دارد که از این تعداد 63 هزار خانوار مستمری‌بگیر هستند که ماهانه حقوق دریافت می‌کنند و بقیه غیرنقدی از کمک‌های کمیته امداد امام خمینی استفاده می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران تصریح کرد: همچنین این نهاد 5 هزار یتیم،11 هزار دانش‌آموز و دانشجو، 2 هزار بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج، 4 هزار خانوار فاقد مسکن و مستاجر را خدمات می‌دهد.

طهماسب‌پور با اشاره به تخصیص 5 هزار و 600 مورد طرح خودکفایی، 74 میلیارد و  900میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و 20 میلیارد تومان وام کارگشایی در سال 94 خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیش از 400 مورد ساخت مسکن مددجویان و 3 هزار ساخت سرویس بهداشتی برای مددجویان این نهاد در استان احداث شده است.

وی در پایان گفت: کمیته امداد به دنبال ایجاد مجتمع‌های تولیدی و خدماتی با کمک ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها در امور توانمندسازی خانواده‌ها است.