سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی تنکابن با هدف حفظ کرامت انسانی - نمایش محتوای خبر

 

 

توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی تنکابن با هدف حفظ کرامت انسانی

رئیس اداره بهزیستی تنکابن گفت: بهزیستی این شهرستان با اجرای طرح‌های توانمندسازی در پی حفظ کرامت انسانی جامعه هدف سازمان است.

توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی تنکابن با هدف حفظ کرامت انسانی

به گزارش خبرگزاری فارس از تنکابن، ولی شمسی صبح امروز در بازدید از نمایشگاه دست‌ساخته‌های هنرمندان مددجوی بهزیستی این شهرستان، اظهار کرد: سازمان بهزیستی با اجرای طرح‌های توانمندسازی در پی ایجاد اشتغال جامعه هدف و حفظ کرامت انسانی آنهاست.

وی افزود: استقلال مالی و عدم نیاز به دریافت مستمری و نیز ایجاد زمینه‌های اشتغال با کسب درآمد پایدار موجب اشتغال و حضور فعال جامعه هدف برای رسیدن به یک شغل شرافتمندانه موجب حفظ کرامت انسانی و نیز عامل پیشگیری بسیاری از معضلات اجتماعی است و در صورتی که یک مستمری‌بگیر به این جایگاه برسد خود می‌تواند عامل ایجاد الگوی مناسب و مشوق گرایش به‌کار در میان اقشار جامعه باشد.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن بیان کرد: در سال 94، در این اداره در بخش واحد اجتماعی 17 مددجو وام خوداشتغالی و هفت مددجو وام مشاغل خانگی و 30 مددجو نیز وام کارفرمایی دریافت کردند، همچنین در واحد توانبخشی 20 مددجو وام خوداشتغالی، یک مددجو وام مشاغل خانگی و نیز یک مددجو وام کارفرمایی دریافت کردند، در بخش پیشگیری 15 مددجو وام خوداشتغالی، یک مددجو وام کارفرمایی دریافت کردند که از این جمع اشتغال یافته 55 نفر بیمه شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: از ابتدای سال جاری و در بخش توانبخشی چهار نفر، اجتماعی یک نفر و پیشگیری یک نفر بیمه خویش‌فرمایی شدند و نیز از واحد توانبخشی و اجتماعی هر یک، یک نفر و واحد پییشگیری سه نفر و الگوی cbr توانبخشی نیز سه نفر بیمه کارفرمایی شدند.

شمسی اضافه کرد: امسال در بخش اشتغال مراکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی تنکابن سه نفر از واحد اجتماعی، گروه همکار یک گروه هفت نفره با دریافت تسهیلات دارای شغل شدند.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن خاطرنشان کرد: هزینه‌کرد این اداره از سهم 5 درصد مشارکت در واحد اجتماعی هشت نفر و توانبخشی سه نفر بوده است.

این مسؤول تأکید کرد: نمایشگاه دستاوردهای جامعه بهزیستی سه شهرستان تنکابن، رامسر و عباس‌آباد با 25 غرفه و با حضور مددجویان، شامل خانواده‌های تحت پوشش، سرپرستان خانوار، معلولان، بیماران بهبودیافته از اعتیاد بهره‌مند از تسهیلات اشتغال‌زایی بهزیستی شامل وام خوداشتغالی، مشاغل خانگی و تعاونی برگزار شده و برای مدت یک هفته در مجتمع ارشاد پارک مادر در تنکابن برای بازدید عمومی دایر است.