جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تهیه فیلم کوتاه حماسه 6 بهمن در شهر هزار سنگر - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه فیلم کوتاه حماسه 6 بهمن در شهر هزار سنگر

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، یدالله اکبرزاده روز سه شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت حماسه ششم بهمن با اعلام اینکه معرفی طاهره هاشمی به عنوان شهیده خاص کشور در سال جاری یکی از افتخارات آمل است، اذعان داشت: اجرای برنامه‌های متنوع در بین مردم موجب ماندگاری این حماسه تاریخی در اذهان آنها و الگویی برای نوجوانان و جوانان ما می‌شود.

رئیس ستاد گرامیداشت حماسه ششم بهمن آمل به موزه شهدا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: نباید در این موزه به نمایش چند قطعه از عکس از واقعه حماسه ششم بهمن اکتفا کرد بلکه باید به طور وسیع‌تر به بیان این واقعه مهم تاریخی پرداخت.

وی تصریح کرد: با رایزنی مدیر هتل شهر آمل که مکانی از واقعه سال 60 بوده، قرار شد در گوشه‌ای از هتل، نمایی از حماسه ششم بهمن به نمایش گذاشته شود.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه تاکنون از سوی این ستاد مستندات و فیلم کوتاه در مورد واقعه روز ششم بهمن به تصویر کشیده شده است، اظهار داشت: کتاب‌هایی در زمینه این حماسه به نقل از راویان واقعه و زندگی نامه شهدای حماسه ششم بهمن به تالیف شده است.

این مسئول بیان کرد: پس از رایزنی استاندار مازندران مقرر شد در یک فصل از دانشنامه مازندران حماسه تاریخی ششم بهمن آمل به تحریر درآید.