سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تهیه طرح جامع کاهش طلاق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه طرح جامع کاهش طلاق در مازندران

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه ضریب کشوری طلاق 2.5 و در استان 2.8 است، گفت: طرح جامع کاهش طلاق در مازندران تهیه شده است.

تهیه طرح جامع کاهش طلاق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌رضا یونسی در کارگاه آموزشی سرمایه‌های اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌ها که با حضور اصحاب رسانه در ارشاد استان برگزار شد، اظهار کرد: جامعه زمانی رنگ سعادت و آرامش را می‌بیند که به سمت فضیلت‌های اخلاقی برود.

وی با بیان اینکه وقتی از کریمان جامعه‌ای کاسته شود از نور و روشنایی به ظلمت رفته و از توسعه به عقب‌ماندگی می‌رود، افزود: قلم حکم زبان نوشتاری دارد که باید در مصلحت جامعه، منفعت مردم و ایجاد امیدواری تاثیرگذار باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه طلاق در جامعه ما از نظر بعضی عادی شده است، تأکید کرد: اگر پدیده‌ای در جامعه خوب مراقبت نشود آسیب و به‌دنبال آن جرم، بحران اجتماعی و در نهایت فروپاشی اجتماعی را به‌دنبال دارد.

این مسؤول با بیان اینکه نسبت به طلاق بی‌حسی اخلاقی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: در امر طلاق دچار آسیب اجتماعی شده‌ایم.

یونسی با اعلام اینکه در دولت مرکز رصد اجتماعی با برنامه‌ریزی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی ایجاد شده است، یادآور شد: با تأکید مقام معظم رهبری در پیگیری پنج آسیب اعتیاد، طلاق، فساد، محلات بحرانی و مناطق حاشیه‌نشین در حوزه کار این مرکز قرار گرفت.

وی با اشاره به ساماندهی منطقه عباس آباد نکا تصریح کرد: 30 منطقه آلوده در استان ساماندهی صورت گرفته که عباس آباد نکا به عنوان پایلوت بهسازی در کشور شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اعلام اینکه طرح جامع مبارزه با مواد مخدر و کاهش اعتیاد تشکیل شده است، یادآور شد: استان را به 9 منطقه تقسیم کرده‌ایم و سیاست‌های مبارزه با مواد مخدر و کاهش اعتیاد را منطقه به منطقه انجام می‌دهیم.

این مسؤول با اشاره به ساماندهی مناطق آلوده استان، اظهار کرد: از صدا و سیما و رسانه‌های استان گلایه دارم که به صورت کیفی به این مسئله نپرداخته‌اند.

یونسی با بیان اینکه طلاق در استان از ضریب کشوری بیشتر بوده است، تصریح کرد: ضریب کشوری طلاق 2.5 و در مازندران 2.8 است که در پی آن طرح جامع کاهش طلاق در مازندران تهیه شده است.

وی نخستین سیاست این طرح را کاهش رشد طلاق عنوان کرد و افزود: با همکاری سازمان‌ها و جلسات فراوان جلوی رشد طلاق در سال گذشته گرفته شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به کاهش 8.1 درصدی طلاق در سه ماهه نخست امسال، گفت: حل آسیب‌های اجتماعی سیاست‌گذاری دولت است.