جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تهیه سند جامع آب از سوی وزارت نیرو - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه سند جامع آب از سوی وزارت نیرو

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به ریزش باران فراوان در مازندران، اظهار داشت: ضرورت دارد از این نعمت خدادادی برای تقویت زیرساخت‌های اصلی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و شرب استفاده کنیم.

وی بیان داشت: باران یا به هدر می‌رود یا به دریا می‌ریزد و در برخی از مکان‌ها سبب ایجاد سیلاب شده که ضررهای بسیاری را برای مردم به همراه دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت نیرو رسالتی دارد که ضرورت دارد نسبت به جمع‌آوری آب‌های سطحی اقدام کند و همچنین شهرداری‌ها نیز با احداث کانال‌ها در این راستا تلاش کنند.

نیازآذری با بیان اینکه مطالعات جمع‌آوری آب‌های سطحی در مازندران در دست اقدام است، گفت: اقداماتی در جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی در حال انجام است که نباید به آن بسنده کنیم و باید تلاش بیشتری در این راستا صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی نیز با اجرای طرح‌های آبخیزداری در بالادست می‌تواند از وقوع سیلاب‌ها جلوگیری کند، افزود: در برخی از مناطق وقوع سیلاب به دلیل برداشت‌های غیرمجاز و بی‌رویه است که باید در این زمینه نظارت بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه وزارت نیرو در حال تهیه سند جامع آب است، تصریح کرد: در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس از وزارت نیرو درخواست شده نسبت به تهیه این سند اقدام کند تا از طریق دولت به عنوان لایحه به مجلس برود و برای اجرا ابلاغ شود.

نیازآذری در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت: در لایحه بودجه 93 مجلس به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده تا جهت بحث تجهیز، نوسازی، لایروبی کانال‌ها و احداث جاده بین مزارع اقدامات لازم را انجام دهد.

وی درباره تامین اعتبار بحث تجهیز و نوسازی اراضی مازندران، خاطرنشان کرد: 85 درصد اعتبار از طریق دولت و 15 درصد اعتبار در قالب طرح خودیاری توسط کشاورزان تامین می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: باید فرمانداران، بخشداران و اعضای شوراهای شهر و روستاها با کمک سازمان جهاد کشاورزی هماهنگی‌های لازم را انجام دهند به دلیل اینکه اجرای این طرح افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی را به دنبال دارد.