جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

تنکابن پیشروترین شهر شمال در احداث کنارگذر است - نمایش محتوای خبر

 

 

تنکابن پیشروترین شهر شمال در احداث کنارگذر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از تنکابن، عبدالعلی نیکفرجام ظهر سه شنبه در  جلسه شورای اداری این شهرستان، تنکابن را شهری پیشرو در احداث کنارگذر ساحلی برای حل اساسی‌ترین مشکل شهری دانست و گفت: کاهش و برطرف کردن ترافیکی که سال‌ها است مردم را می‌آزارد از اقدامات سازنده شورا و شهرداری برای حل مشکلات شهروندان بود.

وی بیان داشت: ساماندهی حاشیه رودخانه چشمه کیله‌ که وضعیت نامناسبی داشت کار بزرگی بود که با کمک بخشی از اعتبارات سازمان گردشگری و بخش دیگر توسط شهرداری در دو فاز تکمیل و فاز سوم آن نیز در حال طی مراحل نهایی است.

نیکفرجام در ادامه گفت: برای ساماندهی ورودی شرق و غرب شهر نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت دادیم و مذاکراتی نیز با اداره کل راه و شهرسازی استان برای جذب اعتبارات مورد نیاز داشتیم.

این مسئول ادامه داد: برای این منظور علاوه بر احداث دو میدان در این دو ورودی برای مدیریت بهتر عبور و مرور در این دو نقطه قرار شد دو تقاطع غیرهم سطح نیز احداث شود که اعتبار یکی از آنها توسط اداره  کل راه استان و دیگری توسط شهرداری تنکابن تامین خواهد شد و برای این منظور مجوزهای لازم از شورای فرهنگ ترافیک استان اخذ گردیده است.

وی درباره روند اجرایی پروژه‌ پل چهارم چشمه‌کیله گفت: این پروژه با اعتباری بیش از 50 میلیارد ریال در حال اجرا است و ما از روند اجرایی این پروژه توسط پیمانکار به دلیل کندی اجرای آن نارضایتی داشتیم اما با توجه به مذاکرات و اخطارهایی که به آنها دادیم این روال شتاب منطقی به خود گرفته است.

این مسئول گفت: این پروژه مراحل پایانی احداث پایه‌های خود را می‌گذراند که زمان‌برترین قسمت پروژه است.

وی با تقدیر از اقدامات مثبت شهرداری از توجه مدیریت شهری به مسائل شهر و زیباسازی آن به ویژه بکارگیری زمین‌های رها شده در محلات و تبدیل اکثر آنها به باغچه و پارکهای کوچک اظهار امیدواری کرد اقدامات سازنده در این شهر با تعامل و همدلی مسئولان تداوم یابد.