سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

تنها 20 درصد اعتبارات وزارتخانه‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تنها 20 درصد اعتبارات وزارتخانه‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: تنها 20 درصد اعتبارات وزارتخانه‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

تنها 20 درصد اعتبارات وزارتخانه‌ها در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نبیان پیش از ظهر امروز در جلسه مجمع خیران دانشگاه علوم کشاورزی استان مازندران اظهار کرد: دولت برای تامین منابع مالی به دلیل کاهش قیمت نفت با مشکل مواجه است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به مازندران گفت: برای دانشگاه منابع طبیعی ساری یک پروژه مصوب شد که برای تامین منابع این دانشگاه پیگیری‌های در حال انجام است.

معاون عمرانی استاندار مازندران درباره تامین منابع مالی برخی دستگاه‌های استان گفت: به دلیل ایجاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، استانداری‌ها در این زمینه اعتبار ندارند و برای دریافت اعتبار نیاز به سازوکار خاص است.

وی درباره حضور خیران در سطح دانشگاه‌ها بیان کرد: از این ظرفیت باید به صورت جدی استفاده کرد و مشارکت خیران نیز در سطح استان مناسب است.

نبیان با اعلام اینکه در بسیاری از پروژه‌های استان خیران مشارکت کردند، یادآور شد: برای استفاده از ظرفیت خیران باید طرح‌ها به خوبی برای این افراد توجیه شود.

وی در ادامه خواستار توجه بیشتر وزارت‌‌خانه‌ها برای رفع مشکلات استان شد و گفت: دلیل این درخواست خدمات‌دهی ملی که مردم مازندران به مسافران در ایام سفر است.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه در نوروز 94 بیش از 10 میلیون شب اقامت در استان مازندران ثبت شد، افزود: این خدمات‌دهی به مسافران تنها از امکانات استانی در اختیار مسافران قرار گرفت.

نبیان با بیان اینکه 80 درصد اعتبارات هر ارگان و سازمانی در اختیار وزارت‌خانه‌ها است، تصریح کرد: 20 درصد بقیه اعتبار در اختیار استان‌ها قرار دارد که برای مشکل هر ارگان و سازمانی اگر وزارت‌خانه اراده کند، استانداری مازندران به اندازه سهم 20 درصدی خویش ورود پیدا می‌کند.

وی در پایان گفت: تامین اعتبار برای پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه علوم کشاروزی از اولویت‌های مسئولان استان مازندران است.