سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تمهیدات سازمان‌های بیمه‌گر برای مبتلایان به آنفلوآنزا - نمایش محتوای خبر

 

 

تمهیدات سازمان‌های بیمه‌گر برای مبتلایان به آنفلوآنزا

مدیرکل بیمه سلامت مازندران از تمهیدات ویژه سازمان‌های بیمه‌گر استان برای مبتلایان به آنفلوآنزا خبر داد.

تمهیدات سازمان‌های بیمه‌گر برای مبتلایان به آنفلوآنزا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بیمه سلامت مازندران، رسول ظفرمند در جلسه شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر در محل دبیرخانه این شورا گفت: شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر آماده ارائه هرگونه کمک در عرصه خدمات سلامت به بیماران ریوی مبتلا به آنفلوآنزا هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به شیوع این بیماری لازم است اطلاع‌رسانی کافی به مردم در این زمینه انجام شود و مردم هم باید خودمراقبتی را به عنوان بهترین راه برای مقابله و کنترل این بیماری مدنظر قرار داده و با رعایت نکات بهداشتی از گسترش آن جلوگیری کنند.

ظفرمند شستن مداوم دست‌ها را که به عنوان یکی از سریع‌ترین راه‌های شیوع آنفلوآنزا است بسیار مهم برشمرد و افزود: با بروز علایم این بیماری در فرد مانند تب، درد عضلانی، گلودرد، سرفه، سردرد و ...، جداً از خود درمانی پرهیز کرده و جهت درمان به پزشک مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: در این جلسه مقرر شد جهت ویزیت بیماران ریوی در بخش‌های دولتی غیردانشگاهی، خصوصی و تأمین اجتماعی توسط فوق‌تخصص، تمهیدات ویژه‌ای از سوی سازمان‌های بیمه‌گر اتخاذ شود تا کمکی در عرصه خدمات سلامت به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا ارائه شود.