جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تمنای وصال - نمایش محتوای صدا

 

 

تمنای وصال

تهیه کننده : رمضان کریمی نیا

صدابرداران : شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار

تمنای وصال عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا به مدت ۳۰ دقیقه از صدای این شبکه پخش می شود .

نماز میراث  همۀ انبیا ی الهی و بهترین  هدیۀ  آنان برای ارتباط  خلق با خالق خویش است و زیباترین  تجلی  نیایش را در سیمای نماز می توان مشاهده کرد.چنین عبادت ممتازی، آثار بی شماری برای دین و دنیای فرد و جامعه  دارد  زیرا صلاح و آرامش ، سلامت و سعادت ، رفاه و برکت ، صلاح و رشد ، اطمینان و اعتماد و بالاخره کمال انسان در پرتو پیوند و ارتباط با خدا محقق و سودمند می شود
برای معرفی جایگاه  نماز در بین  عبادت ها و  بیان آثار فردی و اجتماعی  آن در عرصه های  مختلف زندگی و بخصوص با توجه به نقش هدایت بخش نماز در زندگی جوانان و نوجوانان همچنین لزوم اهتمام بیش از پیش به ترویج و اقامه نماز در میان همۀ اقشار بالاخص نسل  جوان تبیین رازو رمز نمازو نقش آن در بهداشت روان و سلامت فرد و جامعه، در صدد بر آمدیم با اختصاص ویژه برنامه ای با محوریت نماز و ابعاد گسترده آن ، ضمن ایجاد فضای مناسب برای پخش قرآن و اذان شرعی با در نظر گرفتن و بررسی موضوعاتی خاص بر اساس زندگی اسلامی ، به تشریح و تبیین زندگی یک فرد مسلمان و مؤمن نماز گذار در جامعۀ اسلامی بپردازیم .
از آنجاکه جامعۀ ایرانی ، یک جامعۀ اسلامی است،ودین مبین اسلامی هم نابترین و متعالی ترین
الگو ها  را در سطوح گوناگون  برای زندگی ارائه می دهد . براین  اساس ،توجه به آموزه های اسلامی و الهام گرفتن از الگو های معرفی شده در این آموزه ها ، برای شکل دادن به نوعی از سبک  زندگی  متناسب با  شاخص های فرهنگی خاص جامعۀ ایرانی مهم خواهد بود . بنابراین در برنامۀ تمنای وصال ، علاوه بر ابعاد مختلف نماز و توجه به تأثیر آن بر جنبه های گوناگون زندگی انسان ، به توضیح و تبیین زندگی یک فرد مسلمان بر اساس شاخص های سبک زندگی اسلامی در سطح فردی و اجتماعی پرداخته خواهد شد.
در همین راستا ، ساخت برنامۀ 30 دقیقه ای تمنای وصال در قالب برنامه ساده در طبقۀ ج برای پخش روزانه ، به صورت ضبطی ، قبل از نماز ظهر پیشنهاد می شود . هر روز در این برنامه افق شرعی اذان ظهر شهرهای مخلف استان نیز بیان خواهد شد .

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، دعوت از کارشناسان ، معرفی مبلغان مذهبی استان و ... .

سال تولید: سال 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو