سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تمنای وصال - نمایش محتوای صدا

 

 

تمنای وصال

 

گویندگان : زری قاسم نژاد، معصومه همتی ، علی شوکاییان

گزارشگر: رضا دلدار

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار 

نویسنده : مریم دلفانی ، رمضان کریمی نیا  

تمنای وصال عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا و مریم دلفاتی  به مدت 30 دقیقه از صدای این شبکه پخش می شود .

در برنامۀ تمنای وصال ، علاوه بر ابعاد مختلف نماز و توجه به تأثیر آن بر جنبه های گوناگون زندگی انسان ، به توضیح و تبیین زندگی یک فرد مسلمان بر اساس شاخص های سبک زندگی اسلامی در سطح فردی و اجتماعی پرداخته خواهد شد.
در همین راستا ، ساخت برنامۀ 30 دقیقه ای تمنای وصال در قالب برنامه ساده در طبقۀ ج برای پخش روزانه ، به صورت ضبطی ، قبل از نماز ظهر پیشنهاد می شود . هر روز در این برنامه افق شرعی اذان ظهر شهرهای مخلف استان نیز بیان خواهد شد .

نماز میراث  همۀ انبیا ی الهی و بهترین  هدیۀ  آنان برای ارتباط  خلق با خالق خویش است و زیباترین  تجلی  نیایش را در سیمای نماز می توان مشاهده کرد.چنین عبادت ممتازی، آثار بی شماری برای دین و دنیای فرد و جامعه  دارد  زیرا صلاح و آرامش ، سلامت و سعادت ، رفاه و برکت ، صلاح و رشد ، اطمینان و اعتماد و بالاخره کمال انسان در پرتو پیوند و ارتباط با خدا محقق و سودمند می شود . در مقابل ، هر گاه که این فریضۀ بزرگ الهی معطل بماند و یا حق آن ادا نگردد ، اظطراب و نگرانی ، کمبود وکج اندیشی ، غرور و فریب ، روح و جان انسان بی نیایش را مورد هجوم قرار دهد . 

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، دعوت از کارشناسان ، معرفی مبلغان مذهبی استان و ... .

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو