سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تمدید پروانه بهره‌برداری 14 واحد پرورش دام در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

تمدید پروانه بهره‌برداری 14 واحد پرورش دام در آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: در سه ماه نخست سال جاری نسبت به تمدید پروانه بهره‌برداری 14 واحد دام سبک و سنگین با ظرفیت بیش از 700 رأس دام اقدام شد.

تمدید پروانه بهره‌برداری 14 واحد پرورش دام در آمل

سید حسین اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: بخش کشاورزی در آمل رشد و پیشرفت خوبی داشته و این شهرستان در بخش‌های مختلف در مازندران سرآمد است.

وی افزود: شهرستان آمل در تولید دام، طیور، جوجه‌ یک‌روزه، پرورش گاو و گوسفند، تولید برنج، دانه‌های روغنی، گل و گیاه دارویی و زینتی، مرکبات و پرتقال نه تنها در مازندران بلکه در کشور نقش زیادی ایفا می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اشاره به رتبه برتر این شهرستان در تولید گوشت و فرآورده‌های دامی در بین شهرهای استان مازندران، بیان کرد: پرورش دام سبک و سنگین در این شهرستان از جایگاه خاصی برخوردار بوده و پس از کشت زراعی، باغی، تولید گوشت سفید و مرغ، لبنیات، شیر و فرآورده‌های آن در زمینه صدور به بخش‌های مختلف کشور سرآمد است.

این مسؤول با اشاره به فعالیت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل برای تمدید پروانه‌های بهره‌برداری و صادر کردن پروانه‌های جدید بهره‌برداری دام سبک و سنگین، اظهار کرد: نسبت به تمدید پروانه بهره‌برداری 14 واحد دام سبک و سنگین در سه ماه نخست سال جاری اقدام شد.

اسلامی گفت: این اقدامات شامل صدور پروانه گاو شیری، گوساله‌پروری، تولید گوسفند و بز به صورت داشتی با ظرفیت بیش از 700 رأس بوده که تحویل بهره‌برداران شد.