سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تمدید تسهیلات بانکی کشاورزان خسارت‎زده در میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

تمدید تسهیلات بانکی کشاورزان خسارت‎زده در میاندورود

شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به تشکیل کارگروه حمایت از کشاورزان خسارت‎دیده در این شهرستان اظهار داشت: این کارگروه توسط فرمانداری و جهاد کشاورزی همچنین شعبه بانک کشاورزی این شهرستان تشکیل شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود در این مورد با بیان اینکه هدف از برپایی این کمیته حمایت از کشاورزان خسارت دیده است، افزود: در نخستین گام نسبت به شناسایی افراد حقیقی و حقوقی که دلیل به وقوع خسارات طبیعی توانایی بازپرداخت تسهیلات دریافتی خود را ندارند، اقدام می‌شود.

وی گفت: کشاورزانی که از خشکسالی سرمازدگی آفات آتش‏‌سوزی بیماری‎های همه‎گیر و سایر حوادث غیرمترقبه گرفتار خسارت شده‏‌اند به بانک عامل معرفی می‎شوند تا نسبت به تمدید تسهیلات آنها اقدام شود.

این مسئول از به‌کارگیری تعداد هفت نفر از کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی شهید ماهور و کوهدشت این شهرستان در اجرای پروژه‌های به ‌زراعی برنج خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود افزود: این کارشناسان ناظر همه عملیات کاشت داشت و برداشت زراعت برنج را کنترل می‎کنند.

موسوی در پایان از حضور مستمر این کارشناسان در مزارع برنج شهرستان خبر داد و افزود: در این طرح توصیه‌های فنی لازم برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها به کشاورزان ارائه می‎شود.