جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تمبر یاد‌بود پدر امداد و نجات ایران رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تمبر یاد‌بود پدر امداد و نجات ایران رونمایی می‌شود

علی مختاری‌فر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به حادثه‌خیز بودن شهرستان قائمشهر اظهار داشت: برنامه اصلی ما در سال جدید بحث فراگیر کردن آموزش امداد و کمک‌های اولیه، با شعار هر خانواده یک امدادگر است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر قائمشهر این آمادگی را دارد برای تمامی سنین، نهادها و ادارات، آموزش‌ امداد و کمک‌های اولیه را به صورت رایگان برگزار کند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان‌های قائمشهر و سیمرغ با اشاره به تجهیز کردن اتاق پراتیک از نیمه دوم سال 92 گفت: این اتاق با ظرفیت 30 نفر، مجهز به تمامی امکانات آموزشی روز است.

وی از اجرای طرح همای رحمت در رمضان امسال خبر داد و افزود: این طرح هر ساله با همکاری خیران داوطلب، در حوزه داوطلبان این سازمان و با هدف کمک به نیازمندان انجام می‌شود.

مختاری‌فر با اشاره به وجود سه محور مواصلاتی پرتردد و حادثه‌خیز کشوری در شهرستان قائمشهر بیان داشت: وجود پایگاه‌های ثابت هلال‌احمر در این محورها بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه محور قائمشهر به ساری یکی از پرترددترین و خطرناک‌ترین جاده‌های کشور است، تصریح کرد: به دلیل حادثه‌خیز بودن این محور، حضور اعضای امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت شبانه‌روزی بسیار حیاتی است.

این مسئول ادامه داد: به دلیل نبودن زمین برای ساخت پایگاه ثابت، نیروهای امداد و نجات هلال احمر به صورت سیار در این محور فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به مقررات و آیین نامه‌های سازمان گفت: بر اساس این قوانین، ساخت پایگاه ثابت در جاده‌‌ها منوط بر اهدای زمین از طرف خیران است.

رئیس جمعیت هلال احمر  قائمشهر و سیمرغ خاطرنشان کرد: با احداث پایگاه‌های ثابت، نیروهای امدادگر در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حضور می‌یابند و خدمات رسانی می‌کنند.

وی افزود: ما در جمعیت هلال‌احمر قائمشهر دست نیاز به سوی خیران دراز می‌کنیم تا با اهدای زمین ما را برای ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

مختاری‌فر با اشاره به نزدیک شدن به روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر گفت: دیدار کارکنان با امام جمعه شهرستان قائمشهر، اعزام کاروان سلامت به روستاهای محروم، برنامه آموزشی امداد همگانی ویژه مدیران شهرستان از جمله برنامه‌هایی است که برای این هفته در نظر گرفته شده است.

وی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر خبر داد و گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه، فراخوان عضویت از طریق کانون دانشجویی جمعیت پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: در روز تجلیل از کارکنان و امداد گران جمعیت هلال احمر استان، از تمبر یاد‌بود بیژن دفتری، پدر امداد و نجات ایران رونمایی می‌شود.