جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تمام فعالیت های اجرایی مازندران پیوست پدافند غیر عامل دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تمام فعالیت های اجرایی مازندران پیوست پدافند غیر عامل دارد

استاندار مازندران گفت : وجود حوادث طبیعی و غیر مترقبه و بحران های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی استان سبب شد تا تمام فعالیت های اجرایی پیوست پدافند غیر عامل داشته باشد.

تمام فعالیت های اجرایی مازندران پیوست پدافند غیر عامل دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ربیع فلاح روز دوشنبه در آئین زنگ پدافند غیر عامل در مدرسه پسرانه شیهد بصیری آموزش و پرورش ناحیه یک ساری افزود : آمادگی برای مقابله با حوادث طبیعی در مازندران هموراه مورد تاکید است.
وی ادامه داد : مازندران استانی است که اغلب حوادث غیر مترقبه را تجربه کرده است در نتیجه باید به زیر ساخت های آن برای مقابله با بحران های طبیعی توجه جدی کرد.
مازندران از استان های حادثه خیز به شمار می رود و از 35 نوع حادثه شناخته شده در کشور 28 مورد آن در مازندران روی می دهد.
استاندار مازندران گفت : نهادینه شدن پدافند غیر عامل در مراکز آموزشی و تربیتی بویژه مدارس و دانشگاه سبب کاهش آسیب و خسارت بر جامعه می شود.
وی خطاب به دانش آموزان نسبت به آسیب های اجتماعی و فرهنگی هشدار داد و افزود : اگر امروز کشوری امن و آرامی داریم به پشتوانه مدیریت و تدابیر مسئولان ارشد نظام در برنامه ریزی پدافند غیر عامل است.
فلاح گفت : نیروهای حزب اللهی و مطیع امر رهبری در داخل و خارج کشور برای رهایی مردم مسلمان از ظلم و جور حضور فعالی دارند و این فعالیت ها در قالب پدافند غیر عامل است.
علی قاسمی مدیر کل آموزش و پرورزش مازندران نیز در این مراسم گفت : بهداشت و سلامت روان و بی اثر کردن حملات فرهنگی دشمن همان تدابیر پدافند غیر عامل است.
وی افزود : اعتقادات دینی و مذهبی امت اسلامی نسبت به ارزش ها و ایثارهایی که امامان و پیامبران به وجود آوردند ، پدافند غیر عاملی است که جامعه را از گزند هر گونه آسیب های اجتماعی مصون نگه می دارد.
مازندران 520 هزار دانش آموز دارد.