جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تمام استان‌های ساحلی دارای سازمان عمران سواحل می‌شوند-سازمان منطقه‌ای منتفی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تمام استان‌های ساحلی دارای سازمان عمران سواحل می‌شوند-سازمان منطقه‌ای منتفی است

سید رمضان شجاعی راه‌اندازی سازمان منطقه‌ای عمران سواحل را منتفی دانست و بیان داشت:‌ هر استانی‌ که از امکانات ساحلی برخوردار باشد دارای سازمان عمران سواحل می‌شود.

وی با اعلام اینکه چارت سازمانی عمران سواحل کشور نهایی و تدوین شده است، تصریح کرد: برای نهایی شدن و تشکیل این سازمان مراحل آخر در حال سپری شدن است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره مرجع رسمی اعلام حوادث و فوتی‌های دریا خاطرنشان کرد: از نظر قانون پزشکی قانونی، مقام رسمی برای اعلام فوتی‌هاست ولی در نهایت استانداری باید پاسخگوی مشکلات استان درباره زیرساخت‌های دریا و سواحل باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در زمان تدوین بودجه در سال جاری به مسائل دریا نیز اشاره شده است، یادآور شد: متاسفانه اعتبار خاصی به مسائل مربوط به دریا اختصاص داده نشده است.

وی افزایش فوتی‌های دریا را تاسف‌بار دانست و بیان داشت: بیشتر فوتی‌ها کسانی‌اند که یا شنا بلد نیستند و یا مناطق کور ساحلی را نمی‌شناسند.

شجاعی همچنین درباره دیر پرداخت شدن مطالبات ناجیان غریق از سال گذشته گفت: عدم پرداخت و یا دیر پرداخت کردن مطالبات ناجیان غریق انگیزه خدمتی را کاهش می‌دهد.

وی همچنین از عدم مشخص شدن متولی دریا طی سال‌های گذشته انتقاد کرد و ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی سازمان عمران سواحل بخش عمده‌ای از مشکلات این بخش حل و فصل شود.