سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تمامی کلاس های اول متوسطه مناطق محروم مازندران هوشمند می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تمامی کلاس های اول متوسطه مناطق محروم مازندران هوشمند می شود

محمد علی امیریˈ روز شنبه در گفت و کو با خبرنگار ایرنا از خیران مدرسه ساز خواست تا اولویت مشارکت خود را به هوشمند سازی مدارس اختصاص دهند.

وی به تاثیر مشارکت خیران مدرسه ساز در رفع مشکلات آموزشی استان اشاره کرد و گفت: درصورت همیاری آنان در هوشمند سازی مدارس، تمامی کلاس های اول دبیرستان در مازندران تا اول مهر سال جاری به سامانه هوشمند تجهیز خواهد شد.

امیری از هوشمند سازی مدارس به عنوان یکی از بندهای مهم سند تحول بنیادین یاد کرد و افزود: امید است مازندران در این بخش نیز مانند سایر قسمت های این سند ملی پیشتاز باشد.

او ادامه داد: هوشمند سازی به صورت سخت افزاری و نرم افزاری کیفیت جریان یاددهی و یادگیری را افزایش داده و سبب عمق بخشیدن آموزش و افزایش کیفیت کار دانش آموزان و پویایی بیشتر و نهایت بهرمندی از استعدادهای آنان می شود.

امیری همچنین بحث هوشمندسازی در آموزش و پرورش را به این دلیل که آثار مثبت در فرآیند یددهی - یادگیری دارد، یک ضرورت شناخته شده دانست و گفت: تجهیز مدارس به این سامانه، گشودن دنیای وسیع در مقابل دانش آموزان است.

وی با بیان این که امروزه تمامی کشورها برای اجرای هوشمندسازی در مدارس تلاش می کنند، افزود: مازندران در این زمینه نیز به دلیل وجود خیران مدرسه ساز و مشارکت بی نظیر مردم شرایط بسیار خوبی دارد.

مدیرکل آموز و پرورش مازندران تعداد کلاس های اول متوسطه استان را یکهزار و 611 واحد برشمرد و گفت: بیش از 580 کلاس از این تعداد هوشمند شده است.