سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تمامی مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم الاجرا است - نمایش محتوای خبر

 

 

تمامی مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم الاجرا است

حجت الاسلام 'سیدحسین شاه مرادی' روز شنبه در همایش شورای فرهنگ عمومی که با حضور فرمانداران ، بخشداران و ائمه جمعه شهرستان های تابعه مازندران در ساری برگزار شد ، افزود: بی توجهی و کم توجهی برخی از مسوولان باعث شده تا مصوبات این شورا به رغم اینکه حایز اهمیت است ، بدرستی درجامعه اجرا نشود و این امر مشکلاتی را به همراه دارد.

وی اظهارداشت: با هدف شناسایی معضلات فرهنگی باید تمهیداتی اتخاذ شود تا از نظرات و دیدگاههای نخبگان و دانشگاهیان در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه مسایل فرهنگی و رفع معضلات این بخش دیربازده و نیازمند زمان بیشتری است ، گفت: حضور مستمر مسوولان عضو اصلی شورای فرهنگ عمومی باعث می شود تا خروجی این جلسات پربازده و گره گشای مشکلات فرهنگی کشور باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی یک کار تشریفاتی صرف نیست بلکه یک اقدام جدی و عملی برای رفع معضلات فرهنگی کشور است.

وی تاکید کرد که مسوولان دستگاههای اجرایی عضو شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به وظایف اصلی خود و اجرا مصوبات این شورا اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی از افزایش چندین برابری اعتبار مربوط به شورای فرهنگ عمومی کشور خبرداد و افزود: این اعتبارات با توجه به شرایط خاص ، برخی ضوابط و اولویت قرار دادن برنامه ها ، به مرور در بین استان های مختلف کشور توزیع می شود.

وی گفـت: مسایل مربوط به مردم باید به خود انها واگذار شود و در صورت تحقق این مهم بسیاری از معضلات و مشکلات در بخش های مختلف ازجمله بحث عفاف وحجاب در جامعه رفع خواهد شد.

حجت الاسلام شاهمرادی با اشاره به ورود سالانه میلیون مسافر و گردشگر به مازندران و رعایت نکردن شئونات اسلامی ازسوی برخی این افراد ، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا با انجام کارهای فرهنگی درست و زیربنایی ، مسافرانی که به استانهای شمالی سفر می کنند ، از مردم این منطقه تاثیرپذیری مثبتی داشته باشند تا شاهد معضلات فرهنگی در این مناطق نباشیم.