جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

تلاش 13 تیم شامل 120 نفر برای یافتن مفقودان حادثه مینی‌بوس در محور هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش 13 تیم شامل 120 نفر برای یافتن مفقودان حادثه مینی‌بوس در محور هراز

رئیس جمعیت هلال احمر آمل از تلاش 120 نفر در قالب 13 تیم برای یافتن مفقودان حادثه مینی‌بوس در محور هراز خبر داد.

تلاش 13 تیم شامل 120 نفر برای یافتن مفقودان حادثه مینی‌بوس در محور هراز

جمشید نیک‌زاد دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: روز سوم جست‌وجوی مفقودان حادثه سقوط مینی‌بوس حامل زائران کربلای حسینی در محور مواصلاتی هراز از ساعت 6 صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تعداد 6 تیم روزهای گذشته جهت تجسس از جمعیت هلال احمر امروز به هشت تیم با تعداد 40 امدادگر و نجاتگر ارتقا یافته و همچنین یک تیم 12 نفره از دهیاران، دو تیم پنج نفره از سازمان آتش‌نشانی و تیم‌های متعدد از نیروهای مردمی با بیش از 60 نفر از اهلی منطقه در حال یافتن مفقودان هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل با اعلام فعالیت حدود 120 نفر برای تجسس مفقودان بیان کرد: با توجه به برگزاری نشست اضطراری با دهیاران منطقه و بخشدار لاریجان و همچنین سخت بودن عملیات جست‌وجوی مفقودان حادثه سقوط مینی‌بوس حامل زائران کربلای حسینی در محور مواصلاتی هراز تعداد 25 ماهی‌گیر و دهیاران بخش لاریجان مازندران برای پیوستن به تیم جست‌وجوی مفقودان در رودخانه هراز اضافه شدند.

وی با اشاره به خروشان بودن رودخانه هراز، وجود ریشه‌ها و تنه درختان قطور به همراه سرعت بالای آب و هوا، ادامه داد: عملیات تجسس از منطقه پلور آغاز شده و در حاشیه رودخانه هراز تا منطقه پنجاب و سد مخزنی هراز ادامه دارد که طی آن افراد چندین بار مسیر مورد نظر را جست‌وجو کردند.

نیکزاد با اشاره به اینکه جسد یکی از جان‌باختگان که از شب نخست پیدا شده بود ولی به دلیل گیر افتادن در بین ریشه درختان عملیات بیرون کشیدن آن از رودخانه میسر نبود، صبح روز گذشته از آب روان رودخانه به بیرون منتقل شد، اظهار کرد: از ساعت 6 صبح امروز تجسس مفقودان حادثه سقوط مینی‌بوس زائران کربلای حسینی به دره منطقه وانا محور هراز را آغاز شد تا تجسس برای یافتن مفقودان در سومین روز پس از حادثه تداوم داشته باشد.

وی گفت: صبح امروز پیکر مرحوم صمد نیک‌زاد یکی دیگر از سرنشینان مینی‌بوس در فاصله 300 متری از محل سقوط پیدا شد که جسم بی‌جان این زائر کربلا در زیر ریشه درختان گرفتار شده بود.

به گزارش فارس، حادثه سقوط مینی‌بوس زائران کربلای حسینی که از اهالی شهرستان فریدون‌کنار بودند، ساعت 13 و 40 دقیقه روز چهارشنبه هفته جاری با سقوط به دره عمیق منطقه وانا اتفاق افتاد که طی آن 6 نفر مجروح و 12 نفر کشته شدند.

هنوز پیکر سه فرد جان‌باخته این حادثه در رودخانه هراز مفقود است.