جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

تلاش کنیم سبک زندگی مردم جامعه قرآنی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش کنیم سبک زندگی مردم جامعه قرآنی باشد

نماینده ولی‌فقیه در مازندران از قرآن کریم به‌عنوان دانشگاه معرفت‌افزایی انسان‌ها یاد کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا سبک زندگی مردم جامعه قرآنی باشد.

تلاش کنیم سبک زندگی مردم جامعه قرآنی باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در سی‌وهشتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم مازندران در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امام‌زاده ابراهیم (ع) آمل اظهار کرد: برگزاری بزرگ‌ترین رویداد قرآنی مازندران در جوار امام‌زاده ابراهیم (ع) یک نعمت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه همه انسان‌ها در کره زمین می‌توانند از کلام الهی در قرآن کریم استفاده کنند، افزود: برخی‌ از هدایت قرآن کریم محروم ماندند، اما قرآن‌آموزان و شرکت‌کنندگان مسابقات قرآنی از معارف الهی بهره‌گیری کردند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه مصادیق و معارف قرآن کریم در شهر هزارسنگر آمل قابل مشاهده است، ادامه داد: آیت‌الله حسن‌زاده آملی، آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله آملی لاریجانی از افتخارات کشور، استان و شهرستان آمل هستند.

این مسئول قرآن را نقشه راه هدایت بشریت معرفی کرد و گفت: حجاب و عفاف قرآنی باید مورد توجه همه قرآن‌آموزان قرار گیرد.

طبرسی با تاکید بر اینکه همه باید از ظرفیت مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه استفاده کنند، ادامه داد: هرچه معرفت ما به قرآن بیشتر باشد جامعه ما زیباتر و قرآنی می‌شود.

وی از قرآن کریم به‌عنوان دانشگاه معرفت‌افزایی انسان‌ها یاد کرد و افزود: همه باید تلاش کنیم تا سبک زندگی مردم جامعه قرآنی باشد.

امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه حفظ قرآن کریم نباید موجب غرور در فرد شود، تصریح کرد: آموزش قرآن باید در الویت تمامی کارها قرار گیرد و تنها به قرآن خواندن اکتفا نکنید.

طبرسی در پایان برگزاری مسابقات قرآن، احیای موقوفات و بقاع متبرکه را از ارزشمندترین فعالیت‌های سازمان اوقاف دانست و گفت: مازندران از پیشینه تاریخی عظیمی در پذیرش اسلام و مذهب شیعه دارد.