رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

تلاش آموزش و پرورش برای تأمین جایگاه معلمان - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش آموزش و پرورش برای تأمین جایگاه معلمان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه معلمان به عنوان الگوی برتر به همدلی و مهرورزی نیاز دارند، گفت: آموزش و پرورش موظف است برای تأمین جایگاه، بحث اقتصادی و معیشت معلمان تلاش کند.

تلاش آموزش و پرورش برای تأمین جایگاه معلمان

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، سید عیسی میرشفیع در جشن بزرگ روز معلم و تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان در مجتمع ورزشی بهار اظهار کرد: روز شهادت شهید مطهری را جشن می‌گیریم چون شغل معلمی شهادت و عشق است.

وی با اشاره به اینکه ایران نیز همانند کشورهای جهان به سمت توسعه در حال حرکت است، افزود: برای رسیدن به توسعه، مولفه‌هایی نیاز است که یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها قدرت و توسعه طراز علمی بوده که اساس آن در آموزش و پرورش است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: اگر مسؤولان نظام و جامعه به دنبال توسعه هستند باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه داشته باشند زیرا نگاه به آموزش و پرورش ما را به سمت توسعه می‌کشاند.

میرشفیع با اشاره به اینکه تاثیرگذارترین عامل توسعه، معلم است که باید به آن توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: اگرچه به تامین اقتصاد معلمان توجه نمی‌شود اما اجر و مقام معلم جای خود دارد.

وی از تالیف کتاب‌های مختلف درباره مسائل و مشکلات روز جامعه توسط استاد شهید مرتضی مطهری خبر داد و یادآور شد: اگر امروز شهید مطهری زنده بود محور نگارش کتاب وی مسأله مهم تعلیم و تربیت و نگاه حاکم بر این حوزه بود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه وابستگی نفتی توسعه کشور را به اندازه 15 سال به مخاطره می‌اندازد، گفت: باید در فکر تربیت کودکانی باشیم که قرار است زندگی خود، خانواده و جامعه را بدون نفت اداره کنند و برای رسیدن به این هدف مهم، نیازمند توجه ویژه به معلمان از سوی نهادها است.

میرشفیع با بیان اینکه معلمان به عنوان الگوی برتر به همدلی و مهرورزی نیاز دارند، تصریح کرد: آموزش و پرورش موظف است برای تأمین جایگاه، بحث اقتصادی و معیشت معلمان تلاش کند و باید دولت برنامه‌هایی برای حمایت از آموزش و پرورش و تخصیص بودجه‌ توجه ویژه داشته تا معلمان با خاطر آسوده در مدارس کار کنند و آینده روشنی برای کشور رقم بزنند.