جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تقوا تنها راه کسب ایمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقوا تنها راه کسب ایمان است

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تقوا تنها راه کسب ایمان است، گفت: دوری از گناهان باعث عزتمندی می‌شود.

تقوا تنها راه کسب ایمان است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، آیت‌الله سید رحیم توکل سه‌شنبه‌ شب در مراسم شهادت امام موسی کاظم(ع)، در جمع عزادارن این امام بزرگوار در شهرستان آمل اظهار کرد: خداوند مولا بوده و انسان بنده خدا است پس با اطاعت فرمان مولا مزد و پاداش فراوان حاصل می‌شود.

وی با اعلام اینکه افرادی که از خداوند اطاعت می‌کنند پاداش بهشت دریافت خواهند کرد، افزود: انسان باید در زندگی برای سعادت‌مندی تقوا محوری را پیشه کند زیرا تقوا محوری دارای برکات و حسنات زیادی است.

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نفس و جان افرادی که تقوا پیشه می‌کنند با نورانیت همراه است، تصریح کرد: با کنار رفتن حجاب‌ها در دنیا انسان از محرومیت و مهجوریت خارج شده و جان نورانی به کار می‌آید.

این مسؤول با بیان اینکه انسان مومن با ایمان راسخ مقابل سختی‌ها و مشکلات کمر خم نمی‌کند، یادآور شد: انسان مومن از آهن با صلابت‌تر و مستحکم‌تر است.

توکل با اشاره به تقوا، عمل به واجبات و ترک محرمات، ادامه داد: انسان اگر شهادتین بر لب جاری کند مسلمان می‌شود، جان، مال و ناموس او در پناه اسلام قرار می‌گیرد و با عزت و احترام زندگی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه انسان مومن باید مکان‌هایی که برای او احتمال گناه و خطا دارد را ترک کند، بیان کرد: بهشت از برکات ایمان است و مومن در مقابل اطاعت از خداوند بهشت پاداش می‌گیرد.

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه اگر کار برای خداوند باشد خستگی نمی‌شناسد، گفت: انسان باید از تمام توان و ظرفیت برای بندگی در مسیر خداوند بهره گرفته و به خلق خداوند خدمت کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: باید از همه فرصت‌ها در زندگی برای اطاعت و طاعت خداوند بهره بگیریم و دوری از گناهان باعث عزتمندی می‌شود برای عمل به دستورات دینی و اطاعت از خداوند بکوشیم.

توکل با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از دستورات اهل‌ بیت و معصومان سعادت را برای خود رقم می‌زنیم، اظهار کرد: جهنم و بهشت حول محور ایمان دور می‌زند زیرا افراد اهل ایمان عزیز خداوند هستند و باید در راستای کسب ایمان تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه ایمان گوهر بسیار ارزشمند و ماندگار است، افزود: برای کسب ایمان تنها یک راه وجود دارد و باید علاوه بر باور عقلی به باور قلبی رسید.

توکل، تنها راه کسب ایمان را تقوا پیشه‌ کردن دانست و خاطرنشان کرد: تقوا عمل به واجبات و ترک محرمات است که با اطاعت خداوند حاصل می‌شود.

وی گفت: با قرار گرفتن در وادی تقوا از هر گزندی به دور بوده و عزیز خداوند و خلق او می‌شویم.