جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

تقبل ساخت یک‌هزار مترمربع دیگر از صحن حضرت زهرا(س) توسط مازندرانی‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

تقبل ساخت یک‌هزار مترمربع دیگر از صحن حضرت زهرا(س) توسط مازندرانی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از قائمشهر، محمدحسن اصغری امشب در گردهمایی خیران قائمشهری که به منظور کمک به بازسازی عتبات عالیات برگزار شد، بیان کرد: مازندران در بازسازی عتبات عالیات از بین 32 استان کشور توانست جزو پنج استان برتر معرفی شود.

اصغری با اشاره به اینکه تا قبل از سال 92 بازسازی عتبات عالیات به شکل مشارکتی بود، افزود: در گذشته کمک‌ها براساس نذورات جمع‌آوری می‌شد اما اکنون به صورت هدفمندتر و با استقبال اقشار مختلف دنبال می‌شود.

این مسئول بیان داشت: با توجه به اینکه مازندران جزو پنج استان برتر در بازسازی عتبات عالیات است، گفت: مازندرانی‌ها در ساخت و بازسازی پروژه‌های عتبات عالیات در کربلا و سوریه نیز مشارکت دارند.

وی با اشاره به ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف، اذعان داشت: در فاز نخست این پروژه که در سال گذشته آغاز به کار کرد، یک‌هزار مترمربع آن توسط مردم استان مازندران ساخته شد که یک‌صد مترمربع آن در اختیار مردم قائمشهر قرار گرفت.

اصغری با بیان اینکه در فاز نخست، مردم قائمشهر توانستند 60 مترمربع را بازسازی کنند، بیان کرد: فاز دوم ساخت صحن حضرت زهرا(س) در سال جاری آغاز شد که مازندران نیز همانند سال گذشته یک‌هزار مترمربع دیگر را در اختیار گرفت.

رئیس اداره بازسازی عتبات عالیات استان مازندران در ادامه گفت: هزینه هر یک مترمربع برای ساخت صحن حضرت زهرا (س)، سه میلیون تومان است که دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان می‌توانند هزینه یک مترمربع را برعهده بگیرند.

وی با بیان اینکه مازندران در سال‌جاری نیز در دو پروژه دیگرِ عتبات عالیات مشارکت دارد، خاطرنشان کرد: نصب سنگ ورودی بارگاه امام حسین(ع)، خریداری و نصب شد.

اصغری اعلام کرد: درب بارگاه امامان عسگریین(ع) خریداری شد که امسال بعد از مراسم  تاسوعا و عاشورا نصب می‌شود.

اصغری در پایان گفت: 200 مترمربع زمین نیز برای وسعت بارگاه امامان عسگریین خریداری شد و مازندرانی‌ها در بازسازی صحن حضرت زینب(س) و بارگاه حضرت رقیه(س) در سوریه نیز مشارکت فعال دارند.

{jcomments off}