جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تفرقه عامل سوءاستفاده دشمن است/ سخنان منادی وحدت را گوش دهیم - نمایش محتوای خبر

 

 

تفرقه عامل سوءاستفاده دشمن است/ سخنان منادی وحدت را گوش دهیم

رئیس ستاد اعتکاف کشور با بیان اینکه تفرقه عامل سوءاستفاده دشمن است، گفت: در همه برنامه‌های عمومی و منطقه‌ای وظیفه گوش دادن به سخنان منادی وحدت (ولی فقیه) را داریم.

تفرقه عامل سوءاستفاده دشمن است/ سخنان منادی وحدت را گوش دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سید علی‎رضا تکیه‌ای به‌عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این شهرستان با اشاره به برداشت شهید مطهری از امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: ایشان معتقد بود که درشت‌ترین معروف، امر به وحدت و زشت‌ترین منکر نیز تفرقه است.

وی افزود: با همین منطق، عامل اصلی موفقیت اباعبدالله الحسین(ع) وجود وحدت در درون جمعیت بالنده 72 تن بود و عامل اصلی خانه‌نشینی علی مرتضی(ع) را نیز باید در تفرقه بین امت آن زمان دانست.

رئیس ستاد اعتکاف کشور بیان کرد: امروز با توجه به جریانات خارجی، افراد ضعیف‌النفس دلداده به خارج که سر در آخور بیگانگان دارند؛ برای اینکه مملکت را غرب‌زده و از اسلام ناب جدا کنند، راهی جز تفرقه نداشته و به دنبال دوقطبی بودن هستند.

این مسؤول ادامه داد: اکنون همه کشور به قرارگاه فرهنگی نماز جمعه تکیه می‌کند تا از هرگونه تخلف دینی و ملی در امان باشد و در این قرارگاه، دعوت به وحدت در همه امور، مهم‌ترین کار است.

تکیه‎ای با بیان اینکه وحدت محور می‎خواهد و واژه‎های «توحید» و «وحدت کلمه» باید از این طریق تبیین شوند، خاطرنشان کرد: مردم در این محور باید یک حرف داشته باشند، لذا بدون رهبر و محور امکان ندارد که وحدت اتفاق بیفتد.

رئیس ستاد اعتکاف کشور گفت: برای وحدت باید چشم به رسول داشت که دیروز رسالت و پس از آن نیز ولایت و امامت بوده و اکنون در زمان غیبت امام عصر(عج)، باید به ولی فقیه رجوع کرد، ائمه جمعه نیز نمایندگان ولی فقیه هستند و اگر مردم در امور روزمره و سیاست منطقه به ولی فقیه دسترسی ندارند باید به ائمه جمعه رجوع کنند که آنها شریان‌های وصل به ولایت فقیه هستند.

این مسؤول با بیان اینکه فرد ولایت‌مدار وصل به امام صادق(ع) و خداوند بوده و هر فردی که در این جرگه نباشد، وصل به شیطان است، افزود: تمام نغمه‌های آمریکایی و اسرائیلی، شیطانی است، حتی اگر فردی در درون نماز جمعه و اعتکاف تفرقه بیندازد، اسرائیلی و آمریکایی و گوش به فرمان آنها است.

وی ادامه داد: تفرقه در همه حال، عامل سوءاستفاده دشمن است، لذا در همه برنامه‌های عمومی و منطقه‌ای وظیفه گوش دادن به سخنان منادی وحدت را داریم، باید گوش به فرمان ائمه جمعه باشیم زیرا که آنها گوش به فرمان ولی فقیه هستند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران بیان کرد: از علامه حسن‌زاده آملی و علامه جوادی آملی صاحب‌الشأن شنیده‎ایم که گفته‌اند: «گوش شما به فرمان ولی فقیه باشد، زیرا گوش ولی فقیه به دهان وجود صاحب‌الزمان(ع) است».

وی در پایان گفت: آمد و شد مقام معظم رهبری در مسجد مقدس جمکران را بارها دیده‌ام و باور دارم که آقا گاه‌گاهی شرفیاب است و بهره‌مند از فیض عنایات صاحب الزمان(ع)، لذا اگر با مقام معظم رهبری دمساز باشید، با آقا امام زمان(ع) مرتبط هستید.