سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تفاهمنامه سه کشورسی ای اس برای تبادل کالا از بندرامیرباد درمازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تفاهمنامه سه کشورسی ای اس برای تبادل کالا از بندرامیرباد درمازندران

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد واقع در استان مازندران از انعقاد تفاهمنامه سه کشور عضو سی ای اس ( جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع) برای تبادل کالا با کشتی و ریل از این بندر به این کشورها خبرداد.

تفاهمنامه سه کشورسی ای اس برای تبادل کالا از بندرامیرباد درمازندران

علی خدمتگزار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود : کشورهای گرجستان، آذربایجان،اوکراین برای حمل کالا با کشتی رو رو و ریلی از طریق بندرامیرآباد تفاهمنامه امضاء کردند.
وی اضافه کرد : زیرساخت های مناسبی در بندر امیرآباد برای واردات، صادرات و ترانزیت کالا تجهیز شد که می تواند مورد استفاده داخلی و کشورهای همسایه قرار گیرد.
وی افزود : تفاهمنامه سه جانبه بین این کشورها و ایران برای مبادلات کالا از بندر امیرآباد زمینه را برای توسعه بیشتر این بندر مهم در پهنه دریای خزر ایجاد کند و فعالیت های زیرساختی خوبی نیز در این بندر در حال فراهم شدن است.
وی افزود :همچنین با راه اندازی اسکله رورو امکان مبادلات کالا ازبنادر جنوبی کشور به این بندربرای انتقال به کشورهای و صادرات و واردات کالا نیز وجود دارد.
او راه اندازی پنج اسکله جدید ، انعقاد قرارداد برای افزایش زیرساخت سیلوی و انبار ذخیره و تجهیزات ماشینی عملیات تخلیه را از مهمترین زیرسرساخت های ایجادی در بندرامیرآباد برای بالا بردن ظرفیت این گذرگاه اعلام کرد.
** صادرات مرکبات از بندرآمیرآباد
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت : هیچ مشکلی در بندرامیرآباد برای صادرات مرکبات به کشورهای سی ای اس از جمله روسیه وجود ندارد.
خدمتگزار افزود : از لحاظ کانتینر نیز مشکلی در بندرامیرآباد وجود ندارد و تجار مازندران می توانند برای صادرات از یک تا 50 کانتینری که نیاز دارند را از بندرتهیه و مرکبات و مواد غذایی شان را به روسیه صادر کنند.
وی افزود : هفته گذشته 150 تن مرکبات مازندران از طریق بندرامیرآباد به بندرآستاراخان در روسیه حمل شد و با تحریم کالاهای ترکیه از سوی روسیه، شرایط برای ایران به خصوص تجار این استان برای صادرات مواد غذایی به روسیه فراهم شد و بندرامیرآباد نیز در خدمت تجار و صادرکنندگان است.
وی بار دیگر هرگونه کمبود کانتینر و وجود مشکلات ناشی از بالا بودن تعرفه کانتینرهای داخلی در بندرامیرآباد به نسبت مشابه خارجی را رد کرد.