جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تغییر مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان در مرکز مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تغییر مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان در مرکز مازندران

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران گفت: مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان در مرکز استان تغییر یافت.

تغییر مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان در مرکز مازندران

محمد شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه روز 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی از سه جهت دارای اهمیت است، اظهار کرد: این روز همسو بودن جوانان و نوجوانان در تاریخ اثبات کرده و برای این قشر در برنامه سیاسی و اجتماعی وارد میدان شدند.

وی با اشاره به اینکه بحث اظهار ارادت به بحث رهبری از موضوعات مورد توجه بود، بیان داشت: ارادت دانش‌آموزان به رهبری در حماسه 13 آبان متجلی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه بحث استعمار ستیزی مهم‌ترین نکته مورد توجه در روز حماسه آبان بوده است، تصریح کرد: ماهیت استکبارستیزی قیام 13 آبان ویژگی ممتازی است که در ادبیات شیعیان دیده می‌شود.

شعبانی اظهار داشت: قیام 13 آبان می‌تواند تلفیق خوبی از قیام عاشورا باشد به دلیل اینکه عاشورا مظهر ظلم‌ستیزی بوده و قیام 13 آبان نیز نماد تلفیقی بسیار خوبی است.

وی با اعلام اینکه همانند سال‌های گذشته برنامه‌های متعددی به مناسبت روز 13 آبان در تمامی مدارس مازندران برگزار می‌شود، افزود: راهپیمایی دانش‌آموزان نیز از دیگر برنامه‌های شاخص این روز است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تغییر مسیر راهپیمایی روز 13 آبان در مرکز استان، اظهار کرد: به دلیل سخنرانی رئیس قوه قضاییه در مصلا محل تجمع دانش‌آموزان مرکز استان به خیابان جمهوری تغییر یافت.

شعبانی در پایان با بیان اینکه سخنران راهپیمایی روز 13 آبان مدیرکل آموزش و پرورش مازندران است، گفت: بیانیه این روز توسط دانشجویان قرائت می‌‌‌شود.