جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تغییر در زمان برگزاری جشنواره وارش - نمایش محتوای خبر

 

 

تغییر در زمان برگزاری جشنواره وارش

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره فیلم کوتاه وارش قرار بود 15 تا 18 دی ماه به میزبانی شهرستان بابل برگزار شود که زمان برگزاری این جشنواره تغییر کرد.

وی با بیان اینکه این تغییر به دلیل تلاقی زمان جشنواره با جشنواره دیگری بوده است، تصریح کرد: زمان برگزاری جشنواره فیلم وارش به 29 دی‌ماه تا دوم بهمن ماه تغییر کرد.

ابراهیمی اظهار کرد: جشنواره فیلم وارش مانند دوره‌های قبلی در شهرستان بابل برگزار می‌شود.

وی با اشاره به آسیب‌شناسی دوره‌های گذشته جشنواره فیلم وارش، افزود: شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم وارش متشکل از افراد برجسته کشوری در این حوزه، انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: تلاش ما بر این بود که جشنواره به صورت برون‌مرزی برگزار شود و میراث مشترک کشورهای حاشیه دریای مازندران مدنظر برگزارکنندگان بودند.

وی با بیان اینکه کشف استعدادهای تازه در حوزه فیلم کوتاه از اهداف این جشنواره است، اضافه کرد: برای اینکه در موضوعات دینی، آیینی و فرهنگ عامه فیلم‌سازان تشویق شوند، اقدام به برگزاری این جشنواره کردیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه احیای ارتباط موثر و دوسویه میان فیلم‌سازان ایران و پدیدآورندگان تولیدات کشورهای حاشیه دریای مازندران از دیگر اهداف جشنواره وارش است، تصریح‌کرد: برد بین‌المللی جشنواره قابل تحسین است.

این مسئول با بیان اینکه جشنواره وارش در سه بخش برگزار می‌شود، خاطرنشان‌ کرد: بخشی اصلی شامل فیلم‌هایی با موضوع فرهنگ عامه است که شامل فیلم‌های مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در بخش جنبی جشنواره فیلم‌های فیلم‌سازان استان کردستان به عنوان استان مهمان، اکران می‌شود، افزود: نوع نگاه فیلم‌سازان دیگر استان‌ها را هم باید مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه چهره شاخص مازندرانی به پاس تلاش در عرصه سینما در این جشنواره، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه عکس و هنرهای تجسمی و نمایشگاه توانمندی‌های استان از دیگر برنامه‌های بخش جنبی جشنواره فیلم وارش است.

ابراهیمی با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه فیلم و سینما و فرهنگ عامه از ملزومات جشنواره وارش است، گفت: رویکرد جشنواره توجه به فرهنگ بومی و ملی در بعد داخلی و گسترش تعاملات منطقه‌ای است.

این مسئول افزود: حدود 90 اثر به عنوان آثار برگزیده هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش  انتخاب می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به 58 متقاضی ایرانی و 110 متقاضی خارجی در ارسال فیلم به دبیرخانه جشنواره، گفت: یک‌هزار و 278 اثر ثبت شده و یک‌هزار و 98 فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره داریم.

وی با بیان اینکه 168 اثر داخلی و خارجی در بخش بین‌الملل داریم، اضافه‌کرد: تلاش بر این است که وزیر ارشاد، مهمان ویژه جشنواره فیلم وارش باشد.

{jcomments off}