سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تعیین سهم برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در ادارات شهرستان چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

تعیین سهم برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در ادارات شهرستان چالوس

به گزارش خبر گزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی ظهر امروز در مراسم معارفه مسئولان ستاد عتبات عالیات شهرستان چالوس اظهار داشت: با تشکیل ستاد عتبات عالیات در سال‌های اخیر و سهمی که برای هر استان و شهرستان در نظر گرفته شد اهمیت ساخت اماکن متبرکه بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه همه مسلمانان در دعاهایشان به کمک‌رسانی و یاری ائمه نیازمند هستند بنابراین این وظیفه ما است که با توجه به هجمه‌های صهیونیسم و وهابیان  علیه شیعیان گام‌های خود را محکم‌تر کنیم و در حفظ و نگهداری این اماکن مقدس از تلاشی فروگذار نکنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دشمنان حاضر به دیدن این اماکن متبرکه نیستند و سعی در تخریب آنها دارند بنابراین وظیفه ما سنگین‌تر می‌شود تا بتوانیم سهم کوچکی در توسعه و روشن نگهداشتن چراغ این اماکن را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شرکت هر یک از افراد موجب ایجاد سهمی برای خودشان می‌شود، افزود: وظیفه ما است تا هر کسی بر اساس موقعیت و اعتبار خود سهمی در این امر معنوی داشته باشد که شهرستان چالوس توانست در این سال‌ها عملکرد شایسته‌ای از خود بر جای بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر صحن امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) و امام علی (ع) همه باید در گسترش صحن حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س)، حضرت رقیه(س) و صحن حضرت سکینه( س) نیز مورد توجه قرار دهیم.

زندی سهمیه‌بندی ستاد بازسازی عتبات عالیات بر اساس متراژ را عامل ایجاد انگیزه کمک‌رسانی بیشتر عنوان کرد و گفت: در سال‌های اخیر که طرح واگذاری سند یک متر مربع از صحن در ازای 3 میلیون تومان هدیه موجب شده بود تا افراد زیادی با میل و رغبت در این زمینه پیش‌قدم شوند و یک متر مربع از صحن ائمه را به خود اختصاص دهند.

وی خاطر‌نشان کرد: با تعیین سهمیه در حوزه شهری و روستایی، شهرداران، بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران با توجه به موقعیت و جمعیت منطقه خود در این حوزه دخیل شوند و سهمی را به خود اختصاص دهند.

فرماندار چالوس ابراز داشت: یکی دیگر از راه‌های جمع‌آوری نذورات برای بازسازی عتبات عالیات تعیین سهم در حوزه هتل‌داری، گردشگری و امکان تفریحی و توریستی بزرگ در شهرستان چالوس است.

وی در پایان به استقرار نمایندگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان چالوس اشاره کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا نمایندگی این ستاد را در شهرستان چالوس مستقر کنیم تا مردم معتقد و خداجو برای اهدای نذورات خود دچار سردرگمی نشوند و به همان مکان و مسئولان ستاد بازسازی شهرستان مراجعه کنند.