جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تعمیرات با روش خط گرم به سرمایه‌گذاری آموزشی نیاز دارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تعمیرات با روش خط گرم به سرمایه‌گذاری آموزشی نیاز دارد

تعمیرات با روش خط گرم به سرمایه‌گذاری آموزشی نیاز دارد


معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران گفت: تعمیرات خط گرم نیاز به افراد آموزش‌دیده و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش دارد.

تعمیرات با روش خط گرم به سرمایه‌گذاری آموزشی نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، رضا غفاری در همایش توانمندی‌های خط گرم با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت برق یک سرمایه‌گذاری کلان است، اظهار کرد: بنا به اذعان کارشناسان وزارت نیرو، در صنعت برق از بدو امر تاکنون بیش از 7 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و با توجه به گسترش نیاز مردم، سالانه مبلغی افزوده می‌شود که تنها راه برگشت سرمایه، فروش برق به مصرف‌کننده است.

وی افزود: اگر به هر دلیلی خطوط انتقال، فوق توزیع و یا توزیع خواسته یا ناخواسته قطع شود، اولویت ضرر متوجه پیکره وزارت نیروست.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران کاهش تلفات انرژی، کاهش خاموشی‌های فشار ضعیف، افزایش فروش انرژی، طول عمر بیشتر تجهیزات و اجرای شبکه‌ها، کاهش خاموشی‌های فشار متوسط، داشتن برق مستمر و پایدار، توسعه مستمر صنایع و پایداری شبکه، بهره‌وری سیستم، کاهش زیان‌های اقتصادی ناشی از وقفه در تامین برق، افزایش تمهیدات ایمنی و افزایش سطح رضایت‌مندی مشترکان را از مزایای خط گرم برشمرد.

این کارشناس توزیع برق گفت: برخورداری اقتصاد محلی از بابت عدم قطع برق، صرفه‌جویی سوخت و زیست‌محیطی، برقرار نشدن تماس با 121، افزایش زمان اجرایی اکیپ اتفاقات، تردد نکردن اکیپ قطع و وصل، قطع نشدن بریکر و کاهش ENS از اهداف صرفه‌جویی اقتصادی ناشی از اجرای خط گرم هستند.

وی با بیان اینکه امروزه خط گرم به یک فرهنگ تبدیل شده است و مازندران با وجود پیمانکاران توانمند از قابلیت اجرایی خوبی برخوردار است، افزود: باید طوری حرکت کنیم تا با اجرای پروژه‌ها به روش خط گرم در قابلیت اطمینان شبکه و کاهش خاموشی‌ها سهم به‌سزایی داشته باشیم.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران با تاکید بر تقویت پیمانکاران خط گرم، اظهار کرد: یکی از مضرات خاموشی‌ها، تاثیر جریان‌های سوئیچینگ بر تجهیزات فشار قوی است به‌طوری که با هر بار قطع و وصل بریکرها، جریان‌های شدیدی روی شبکه جاری می‌شود که به طرز غیر قابل انکاری بر روی تجهیزات اثر نامطلوب دارد و سبب کاهش عمر و برخی مواقع خرابی تجهیزات فشار قوی می‌شود.

غفاری ادامه داد: خط گرم نسبت به روش خط سرد پرخطر است زیرا همواره خطر برق گرفتگی افراد را تهدید می‌کند و کوچک‌ترین اشتباه و یا نبود هماهنگی بین اعضای گروه خط گرم، عواقب جبران‌ناپذیری به‌دنبال دارد.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه برای انجام تعمیرات خط گرم نیاز به افراد آموزش‌دیده و مجرب است، تصریح کرد: به همین دلیل تعمیرات به روش خط گرم نیاز به سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه امروزه کار با خط گرم در کشورهای صنعتی امری متداول است، ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های زیادی در جهان مشغول به تولید تجهیزات خط گرم و اجزای شبکه هستند که امکان هر نوع تعمیر بر روی خطوط تا سطوح 750 کیلو ولت برای آنها مهیا می‎شود.

غفاری با بیان اینکه امروزه تداوم برق‌رسانی یکی از مهم‌ترین وظایف صنعت برق است، گفت: این صنعت برای هر نوع خاموشی اعم از خواسته یا ناخواسته به‌دنبال کاهش قطعی‌های ناخواسته از طریق افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه و کاهش قطعی‌های خواسته از طریق کار با خطوط برق‌دار با استفاده از عملیات خط گرم است.

به گزارش فارس، در این نشست، استفاده از خط گرم برای انجام تعمیرات و اتفاقات مورد تاکید قرار گرفت و پیمانکاران خط گرم توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.