سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تعداد مراکز نیکوکاری مازندران افزایش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

تعداد مراکز نیکوکاری مازندران افزایش می یابد

'تیمور طهماسب پور' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به تجربه خوب فعالیت مراکز نیکوکاری مازندران در مدت یکسال راه اندازی آنها ، گفت: نخستین شبکه نیکوکاری مازندران ماه رمضان سال گذشته در خیابان معلم شهر ساری راه اندازی شد و هم اکنون 21 شبکه در مناطق مختلف شهرهای مازندران مشغول فعالیت هستند .

وی، شناسایی و جذب کمک اغنیای هر محله برای فقرای همان منطقه را از مهمترین اهداف راه اندازی اینگونه مراکز اعلام کرد و گفت: این موضوع موجب می شود تا مشکلات مردم به دست خود آنان مرتفع شود و نیازی به اعتبارات دولتی نباشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران، تشخیص نیازمندان واقعی از متکدیان را کاری دشوار دانست و اظهار کرد: با آغاز فعالیت این مراکز در محلات نیازمندان همان مناطق از طریق مسجد و متعمدان به آسانی شناسایی و کمک های مردمی در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی درتشریح چگونگی فعالیت مراکز نیکوکاری ، گفت: هر یک از شبکه های نیکوکاری محدوده خود را پوشش می دهند و کمکهایی که در این مرکز جمع آوری می شود فقط در حوزه استحفاظی هزینه می شوند.

طهماسب پور ، مساجد را پایگاه های موثر در انجام فعالیت های مذهبی و اجتماعی در محلات دانست و افزود: تصمیم کمیته امداد برای راه اندازی شبکه های نیکوکاری در مساجد بمنظور تسهیل در ارائه خدمات به نیازمندان است.

نخستین شبکه نیکوکاری مازندران ماه رمضان سال گذشته در مسجد شهید'باقرزادگان' شهر ساری افتتاح شد و هم اکنون 21 مرکز نیکوکاری مازندران در شش ماه نخست امسال پنج میلیارد و 800میلیون ریال کمک به نیازمندان محلات خود جمع آوری کردند .

62 هزار و 117 خانوار با تعداد 109 هزار و 943 نفر مددجوی کمیته امداد امام (ره) مازندران هستند.

{jcomments off}