جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تعداد طرح‌‌های دریای مازندران به 94 طرح می‌رسد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تعداد طرح‌‌های دریای مازندران به 94 طرح می‌رسد

تعداد طرح‌‌های دریای مازندران به 94 طرح می‌رسد


دبیر اجرایی طرح ساماندهی دریا در فرماندهی دریابانی مازندران گفت: طی سال گذشته 82 طرح دریا در مازندران فعالیت داشته که این تعداد در سال جاری به 94 طرح می‌رسد.

تعداد طرح‌‌های دریای مازندران به 94 طرح می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، عبدالله حسن‌علی‌زاده دوشنبه‌شب در دوره آموزشی مجریان طرح‌های دریای مازندران، با بیان انکه مازندران از استان‌های گردشگرپذیری است که نه‌تنها در ایام تعطیلات بلکه در بیشتر روزهای سال میزبان مسافران و توریست‌های زیادی از داخل و خارج کشور است، اظهار کرد: وجود موهبت‌های الهی، کوه، جنگل، جلگه و دریا باعث شده تا مسافران، مازندران را به‎عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر خود انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه دریا می‌تواند در زمینه گردشگری مازندران برای جذب مسافران نقش عمده‌ای داشته باشد، افزود: در برخی موارد وجود گردشگر و مسافر، ناهنجاری اجتماعی زیادی در سواحل ایجاد می‌کند.

دبیر اجرایی طرح ساماندهی دریا در فرماندهی مرزبانی دریابانی مازندران با اشاره به اینکه در زمینه وجود امکانات و نیروهای خدمات‌رسان در سواحل دارای ضعف هستیم، تصریح کرد: رعایت حجاب اسلامی و شئونات مهم‌ترین هدف در سواحل است و اگر مجریان طرح دریا با مشکلات و نواقص در امر سالم‌سازی دریا روبرو شدند، با مسئولان دریابانی مازندران تماس بگیرند.

این مسئول با بیان اینکه همه باید با ارائه خدمات مطلوب در طرح دریای مازندران سفر خوشی را برای مسافران رقم بزنیم، گفت: حفظ شئونات اسلامی و حجاب وظیفه همه مردم است و مسئولان طرح باید در زمینه حفظ حجاب تلاش کنند تا شاهد بدحجابی، بی حجابی و کشف حجاب در سواحل نباشیم.

حسن‌علی‌زاده با اعلام اینکه شهردار دریا اداره‌کل بنادر و کشتی‌رانی استان و کلانتر دریا فرماندهی دریابانی و مرزبانی مازندران است، بیان کرد: حفظ شئونات، نجات غریق، ورود مسافران، اعلام وضعیت دریا و طوفانی بودن آن در طرح دریا لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه معاون استاندار مازندران در نشست استانداری موارد هزینه مربوط به طرح دریای مازندران ار مصوب کرد، ادامه داد: مسئولان طرح افزایش 15 تا 20 درصدی در بخش حق ورود به پارکینگ و دیگر بخش‌ها را اجرایی می‌کنند.

دبیر اجرایی طرح ساماندهی دریا در فرماندهی مرزبانی دریابانی مازندران با بیان اینکه برای ساماندهی مکان‌های تفریحی سواحل در کنار ساختمان‌های چندطبقه برنامه‌ریزی مدون صورت گیرد، تصریح کرد: در بیشتر مناطق سواحل دریا با ازدیاد تردد مسافران جوابگویی به آنها میسر نیست.

این مسئول با اعلام اینکه در سال گذشته 82 طرح دریا در مازندران اجرایی شد که امسال این طرح‌ها به بیش از 94 طرح می‌رسد، گفت: وضعیت سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه و دوش حمام با آب شیرین از مهم‌ترین مواردی است که مسافران هر ساله در این بخش‌ها اعتراض دارند.

حسن‌علی‌زاده با اشاره به اینکه مدت زمان اجرای طرح دریا برای استفاده بیشتر سرمایه‌گذاران افزایش یابد، یادآور شد: باید مسئولان سعی داشته باشند تا طرح‌های دریا را به سرمایه‌گذاران داخلی و استانی اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه قیمت جت‌اسکی در مازندران تا پایان سال افزایش نمی‌یابد، اضافه کرد: افزایش قیمت در این بخش از سال 93 برای مدت دو سال اعمال شد.

دبیر اجرایی طرح ساماندهی دریا در فرماندهی مرزبانی دریابانی مازندران با اعلام نظارت بیشتر بر طرح‌های دریا در مازندران، گفت: هم‌اکنون 10 کلوپ ورزشی و جت‌اسکی ساحلی در مازندران فعالیت دارند که این کلوپ‌ها با کسب مجوز لازم دارای 81 عضو و 81 شناور هستند؛ 12 کلوپ تفریحی مسافری هم با 293 عضو و 293 شناور در مازندران فعالیت دارند.