جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تعداد روستاهای برخوردار از سوخت گازطبیعی درمازندران به یکهزارو390روستا رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

تعداد روستاهای برخوردار از سوخت گازطبیعی درمازندران به یکهزارو390روستا رسید

محسن عرب مقصودی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در آمل گفت: هم اکنون ضریب نفوذ برخورداری از گاز طبیعی در روستاهای مازندران به 73درصد رسیده که این وضعیت در میان استانهای کشور مطلوب است.

وی افزود: هم اکنون در 397 روستای استان نیز پیمانکار مشغول اجرای طرح های انتقال گاز است و پیش بینی می شود با بهره مندی این تعداد روستا از گاز ، ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان به 90درصد برسد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران، با بیان اینکه از 57 شهر مازندران شهروندان 46 شهر استان از مزایای گازبهره مند هستند، اضافه کرد: هم اکنون انتقال گاز به پنج شهر دیگر استان نیز در حال اجرا است و گازرسانی به 6 شهر باقی مانده نیز در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

عرب مقصودی ادامه داد: در مجموع تاکنون 14هزار و812 کیلومتر شبکه گذاری در مازندران انجام شده و 586 هزار و 139 علمک روی شبکه گازدار نصب شده است.

وی همچنین به عملکرد شرکت گاز مازندران در حوزه شهرستان آمل نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع پنج شهر در حوزه شهرستان آمل به سه شهر تاکنون گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گازمازندران اضافه کرد: هم اکنون 68هزار و 822 خانوار شهری در آمل با ضریب نفوذ بیش از 99 درصد از گاز طبیعی بهره مند هستند.

عرب مقصودی، همچنین با بیان اینکه از مجموع 237 روستای با قابل اجرای طرح های گازرسانی درشهرستان آمل تاکنون به 140 روستا گازرسانی شده است، ادامه داد: گازرسانی به روستاهای باقیمانده نیز با حجم 438 کیلومتر لوله گذاری و 543 میلیارد ریال سرمایه گذاری نیز در دست اجرا است.

وی ابرازامیدواری کرد: تا پایان سال 92 روستاهای واقع در حوزه دشت در آمل به طور کامل از سوخت گازطبیعی برخور دار شوند .