جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تعاونی‌ها ظرفیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور را دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

تعاونی‌ها ظرفیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور را دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی بابایی‌کارنامی در همایش توسعه تعاونی‌ها که در سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: مازندران در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات دارای 12 هزار تعاونی است.

وی با اشاره به اینکه در مازندران نسبت به تعاونی‌ها بی‌توجهی می‌شود، افزود: نخبگان جامعه در این بخش آگاهی کامل ندارند.

این مسئول نبود آگاهی لازم از ماهیت و کارکرد تعاونی‌ها در جامعه را به ضرر سرمایه‌گذاران این بخش دانست و ادامه داد: در بخش آموزش و ترویج کم‌کاری شد که باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

بابایی با تاکید بر اینکه تجهیز و تامین منابع مالی بنگاه‌های تعاونی باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بخش تعاون در سطح کشور باید جدی گرفته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه تعاون در این استان مظلوم واقع شد، تصریح کرد: بخشی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه وظایف این نهاد آشنایی کامل ندارند.

وی توجه به تعاونی‌ها را در اجرای اقتصاد مقاومتی موثر دانست و یادآور شد: تعاونی‌ها ظرفیت اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور را دارند.

در ادامه این همایش رئیس اتاق تعاون مازندران نیز اظهار داشت: اقتصاد سالم هر کشور در گرو ایجاد تعاونی است.

علی ربیعی افزود: در اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی جایگاه تشکل‌های دولتی به‌درستی تبیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اصل 44 قانون اساسی که در سال 86 به تصویب رسید مقرر شد تا پایان امسال 25 درصد اقتصاد تعاون به حد مناسب برسد، تصریح کرد: باید بررسی شود آیا به این میزان دست یافته‌ایم یا خیر.

ربیعی با اعلام اینکه در سال 91 نمایندگی صندوق توسعه سرمایه‌گذاری مازندران 3 میلیارد و 450 میلیون ریال با دو پروژه تضمین‌ دریافت کرد، افزود: سال گذشته با اخذ 17 پروژه 31 میلیارد و 450 میلیون ریال تضمین ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون سه پروژه اخذ و 23 میلیارد ریال تضمین ارائه شد که بخشی صادر و بخش دیگر در دست اجراست.