سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تعامل در راستای بهره‌وری از منابع تنها نسخه شفابخش صنعت مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تعامل در راستای بهره‌وری از منابع تنها نسخه شفابخش صنعت مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، علی احسانی در ششمین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان گفت: در برخی مواقع رقابت‌های منطقه‌ای و بی‌توجهی به برخی عوامل که زمینه‌ساز توسعه بودند موجب بی‌رونقی صنعت در استان شده که در این راستا باید با حمایت‌های جدی نسبت به انجام این امر مهم همت گماشت.

وی افزود: در شرایط فعلی و رکود اقتصادی باید با سیاست‌گذاری‌های کلان و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی و مدیریتی از واحدهای اقتصادی که تداوم حیات داشته و نسبت به حفظ منابع انسانی خود اقدام کردند، حمایت شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران احیای فرهنگ اخذ مالیات از واحدهای تولیدی با بازده بالا را اقدامی منطقی برای جذب منابع مالی دولتی اعلام کرد و گفت: میزان درآمد مالیاتی سال آینده 11 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید از واحدهای تولیدی که پیش از این با گردش مالی مناسب اقدام به تولید کرده و اکنون با مشکلات مالی و کمبود منابع مواجه شدند حمایت کرده و از تمام اختیارات قانونی خود در این راستا مدد بگیرند.

احسانی افزود: برقراری تعامل واقعی به معنای بهره‌وری از تمام منابع مالی، اعتباری، فیزیکی، انسانی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های قانونی و اختیارات است که در این ارتباط ایجاد وحدت رویه در راستای حمایت از تولید و صنعت در استان باید وجهه عمل مسئولان قرار بگیرد.

وی بهره‌گیری از دانش و فناوری روز و استفاده از دستگاه‌هایی با آلایندگی پایین را در راستای فعالیت کارخانجات و شرکت‌های تولیدی را نسخه‌ای شفابخش برای رشد صنعت در استان دانست.

{jcomments off}