رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۸

تضعیف سامانه بارشی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تضعیف سامانه بارشی در مازندران

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از اواخر امروز از ناپایداری و بارش‌ها کاسته می‌شود.

تضعیف سامانه بارشی در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: همان‌طوری‌که انتظار داشتیم روز گذشته ابتدا شاهد افزایش دما در مازندران بودیم که حداکثر دمای ساری به 27 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید.

وی بیان کرد: از بعد از ظهر روز گذشته با نفوذ سامانه بارشی و شکل‌گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی ابتدا شاهد وزش باد (برخی مناطق شدید) و به دنبال آن بارندگی از سمت غرب استان بودیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: بیشترین میزان بارش از عصر روز گذشته تا صبح امروز مربوط به رامسر حدود 60، نوشهر 23، آمل 10 و قائم‌شهر و ساری 6 میلی‌متر بوده است.

اسدی با اعلام اینکه امروز دمای هوای مازندران کاهش پیدا کرد، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی انتظار داریم امروز بارش‌های متناوبی را در سطح استان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه از اواخر امروز از ناپایداری و بارش‌ها کاسته می‌شود، اضافه کرد: برای روز شنبه اول اسفند آسمان مازندران به صورت نیمه ابری و گذر عصر شنبه تا صبح یک‌شنبه به دلیل عبور موج کم و بیش ناپایدار انتظار داریم بارش‌های پراکندهای را در سطح استان داشته باشیم که مقدار بارش‌ها زیاد نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: از روز یک‌شنبه به‌تدریج از ناپایداری و ابرناکی آسمان استان کاسته می‌شود.

اسدی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران نیز امروز به صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.