جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

تصویب 3 میلیارد تومان تسهیلات به اشتغال مددجویان کیاسری - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب 3 میلیارد تومان تسهیلات به اشتغال مددجویان کیاسری

مرتضی ناعی امروز در شهرستان ساری با اعلام اینکه 319 متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال از این منطقه هستند، بیان داشت: حدود 50 تقاضای دریافت اشتغال نیز از سال گذشته وجود دارد.

وی از انجام 70 درصد اقدامات مربوط به تسهیلات اشتغال  کمیته امداد کیاسر خبر داد و بیان داشت: 250 پرونده اشتغال نیز به بانک‌ها معرفی شدند.

ناعی با اعلام اینکه با توجه به کوهستانی بودن منطقه چهاردانگه بیشتر تقاضای اشتغال در بخش کشاورزی و دامپروری است و این کارها با روند یک ساله به مرحله درآمدزایی و به دنبال آن دریافت اقساط از بانک‌ها نمی‌رسد، خواستار همکاری بانک‌ها برای بازپرداخت تسهیلات شد.

وی با اعلام اینکه برای راستی‌آزمایی از میزان اشتغال تولید شده نیز باید ناظران فاصله زمانی بازدید‌ها را کمتر کنند، خاطرنشان کرد: نظارت بیشتر می‌تواند راهگشا باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی منطقه پشتکوه مستعد کشت سیفی‌جات است، گفت: برای حل مشکلات این بخش پیشنهاد تشکیل تعاونی را مطرح کردیم تا با حفر چند حلقه چاه در محدوده زمین‌های کشاورزی آب موردنیاز، بخش کشاورزی تامین و مددجویان از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی از خروج 12 خانواده مددجو از طرح مستمری خبر داد و بیان داشت: با توجه به اینکه منطقه چهاردانگه جزو مناطق محروم است، باید اقدامات اساسی در این بخش انجام شود و شاید خروج از طرح چندان در این منطقه انجام نشود.

رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی کیاسر ساری اظهار داشت: طرح‌های مشاغل در این بخش را کشاورزی، دامپروری، زنبورداری، صنایع دستی و فعالیت‌های خدماتی تشکیل می‌دهند.