جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تصویب لایحه بودجه سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی مازندران / تعطیلی 5 مرکز دانشگاهی غیرانتفاعی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب لایحه بودجه سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی مازندران / تعطیلی 5 مرکز دانشگاهی غیرانتفاعی

در جلسه کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران بودجه پیش‌بینی شده سال آینده این دانشگاه به تصویب رسید.

تصویب لایحه بودجه سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی مازندران / تعطیلی 5 مرکز دانشگاهی غیرانتفاعی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، دوازدهمین جلسه کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در واحد ساری برگزار شد و پیش‌بینی بودجه سال 95 این دانشگاه به تصویب رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در حاشیه این جلسه اظهار کرد: در دوازدهمین جلسه هیئت امنا کلیات بودجه پیش‌بینی سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی استان به تصویب رسید اما نیاز به برخی تغییرات داشت که اعمال این تغییرات و تایید نهایی آن بر عهده کمیسیون دائمی استان قرار گرفت.

کیومرث نیازآذری با بیان اینکه تغییرات با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش‌بنیان صورت گرفت، ادامه داد: پیش‌بینی بودجه نهایی سال 95 در این جلسه طرح و بررسی شد و با موافقت همه اعضا به تصویب رسید.

وی افزود: نسخه استانی برنامه ششم تا افق 1404 نیز با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش‌بنیان و انجام برخی اصلاحات در این کمیسیون مطرح شد که بعد از بحث و بررسی مورد تصویب قرار گرفت.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و ارتقای مرتبه علمی آنها، افزایش تعداد دانشجویان بین‌الملل، تغییر برخی از شاخصه‌های پژوهشی، افزایش تعداد طرح‌های برون‌دانشگاهی و میزان رشد درآمد غیرشهریه‌ای را برخی از تغییرات در پیش‌بینی بودجه سال 95 و سند چشم‌انداز تا پایان سال 1399 و افق 1404 عنوان کرد.

رئیس دانشگاه مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه بخش خصوصی در بسیاری از امور توانست موفق عمل کند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک نمونه موفق از عملکرد بخش خصوصی است که توانست در نظام آموزشی کشور عملکرد بسیار مناسب و سازنده‌ای داشته باشد و تحول ایجاد کند.

سید خلاق میرنیا به وجود نظم و انضباط در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در مجموعه دانشگاه یک انسجام و انضباط خوبی وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی در یک فضای رقابتی توانست موفق عمل کند.

میرنیا با توجه به تعدد مراکز دانشگاهی غیردولتی و غیرانتفاعی در استان گفت: تاکنون از فعالیت پنج مرکز دانشگاهی غیردولتی و غیرانتفاعی جلوگیری به عمل آمده است و برخی دیگر از این مراکز نیز فاقد استانداردهای اولیه هستند که به شدت با آنها برخورد و از فعالیت آنها نیز جلوگیری می‌شود.