سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تصویب طرح جامع شهر نور-استحصال 750 هکتار زمین از دریا - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب طرح جامع شهر نور-استحصال 750 هکتار زمین از دریا

جبار فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نور بیان داشت: هدف‌گذاری شهری در طرح جامع ضروری است و ما همراه با طرح جامع، طرح‌های موضوعی هم داریم.

شهردار نور شهر را یک موجود زنده توصیف کرد و گفت: این موجود زنده رشد یابنده است و شهر خوب محصول یک پروسه است و یک پروژه خاص نیست.

فرجی ادامه داد: شهر نور از 15 آذر سال 1333 که دارای شهرداری شد تا سال گذشته دارای طرح هادی بود و توانستیم با حمایت شورا و هزینه شهرداری طرح جامع تهیه و به تصویب برسانیم.در طرح جامع شهر نور مجوز استحصال 750 هکتار زمین از دریا را گرفتیم و از طرف شرق پارک جنگلی نور و قریه رستمرود به‌عنوان محدوده شهر به نور ملحق شد، از جنوب تا ابتدای روستای گنج‌یاب سفلی نیز محدوده قانونی این شهر است.

فرجی ابراز داشت: شهر نور در مقیاس توسعه بلندمدت باید برترین شهر ایرانی اسلامی هزاره سوم شود که هم شهروندان دارای این ویژگی هستند و هم نور کهن‌ترین مناطق ایران با ظرفیت‌های بی‌نظیر که دستمایه مناسبی برای این هدف‌گذاری است، علم این کار هم وجود دارد تا شعار صرف نباشد.

شهردار نور تصریح کرد: نور در افق نزدیک پایتخت ساحلی است و برای این نام هم دفاع علمی داریم و در سایت ویکی‌پدیا پایتخت ساحلی ایران به‌نام شهرستان نور ثبت شده است. شهر برتر هزاره سوم الزاماتی دارد که با این هدف‌گذاری  سه ویژگی عمده عملکردی توریسم، تحصیل و تجارت به‌عنوان سه وجه عملکردی برتر این شهر مبنای کار مهندسان شهری قرار گرفت.