جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تصویب سند آمایش سرزمینی مازندران در شورای برنامه‌ریزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب سند آمایش سرزمینی مازندران در شورای برنامه‌ریزی

استاندار مازندران گفت: سند آمایش سرزمینی مازندران در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب شد.

تصویب سند آمایش سرزمینی مازندران در شورای برنامه‌ریزی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌ریزی منسجمی در اربعین حسینی صورت گرفت و با وجود تهدیدهای منطقه، یک همایش بین‌المللی با موفقیت به پایان رسید.

وی با بیان اینکه 28 صفر را هم در پیش‌رو داریم، افزود: هرساله بیش از 200 هیئت از مازندران برای عزاداری به مشهد رهسپار می‌شوند و کمیته‌ای تشکیل شده تا پشتیبانی لازم از این هیئت‌ها در مسیر راه و همچنین مشهد مقدس داشته باشیم.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه داشتن سند آمایش اکنون که در آستانه نگارش برنامه ششم توسعه هستیم یک ضرورت است، گفت: از سال 85 تا امروز تلاش‌هایی برای تدوین سند آمایش استان صورت گرفته و همه باید به این سند پایبند باشیم و همه برنامه‌های استان بر اساس سند آمایش تدوین شود.

این مسئول با بیان اینکه با تدوین سند آمایش، از طرح‌های خلق‌الساعه جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: بر اساس سند آمایش باید همه استعدادها و شرایط استان را درنظر بگیریم و از جزئی‌نگری دوری شود.

فلاح با اشاره به اینکه سایر استان‌ها در حال تلاش برای تدوین سند آمایش منطقه‌ای هستند، گفت: از ضروریات است که ما هم سند آمایش منطقه‌ای را در استان دنبال کنیم و آمایش سرزمین از سندهای مهم استان است.

به گزارش فارس، تمامی اعضای شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران طرح آمایش را تصویب کردند.