سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تصادفات با خسارت پنجاه میلیون ریال نیاز به کروکی ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تصادفات با خسارت پنجاه میلیون ریال نیاز به کروکی ندارد

سرهنگˈ داوود قاسمیانˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: اغلب سد معبرها ، ایجاد راه بندان و ترافیک در سطح معابر شهری هنگام وقوع تصادفات خسارتی بوجود می آید که رانندگان وسایل نقلیه هنگام وقوع تصادفات خسارتی جزیی حاضر به کنار کشیدن وسایل نقلیه خود و بازکردن معبر نیستند.

وی ادامه داد : برابر آخرین ابلاغیه صادره ، خسارت های مالی که در تصادفات خسارتی به وسایل نقلیه تا مبلغ 50 میلیون ریال وارد می شود نیازی به تنظیم کروکی ندارد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت : دراین گونه تصادفات طرفین با مراجعه به شرکتهای بیمه طرف قرارداد مبلغ خسارت را دریافت می کنند.

وی افزود : طبق ماده 41 قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی در تصادفات که فقط منجر به خسارت مالی می شود رانندگان مکلف هستند در صورت قابل انتقال بودن وسایل نقلیه با امکانات موجود محل استقرار چرخ ها را علامتگذاری کرده و بلافاصله وسایل نقلیه خود را به منظور رفع سد معبر به کنار منتقل و سپس در صورت لزوم درخواست حضور کارشناس بکنند.

سرهنگ قاسمیان تاکید کرد: درصورت امتناع رانندگان از این قانون و عدم جابجایی خودرو و رفع سد معبر ماموران راهنمایی و رانندگی می توانند برابر قانون اعمال جریمه بکنند.

وی با اشاره به حجم بالای مسافرت به مازندران در فصل تابستان ، گفت: جدی گرفتن در اجرا و تشدید برخورد با متخلفان از این قانون می تواند در کاهش سد معبر و ترافیک معابر شهرهای مازندران تاثیر گذار باشد.