جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تشکیل120مدرسه کمترازحد نصاب دانش آموزبرای انسداد بی سوادی درمازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل120مدرسه کمترازحد نصاب دانش آموزبرای انسداد بی سوادی درمازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از تشکیل 120 مدرسه کمتر از حد نصاب جمعیت دانش آموزی دراین استان برای انسداد بی سوادی و فراگیری آموزش در نقاط کمتر برخوردار خبرداد .

تشکیل120مدرسه کمترازحد نصاب دانش آموزبرای انسداد بی سوادی درمازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید علی قاسمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این مدارس با جمعیت دانش آموزی کمتر از 15 نفر که حد نصاب جمعیت دانش آموزی هرمدرسه است در نقاط محروم و کمتر برخوردار همچون لاریجان آمل ، کجور نور ، یانه سر بهشهر تشکیل شده است .
وی یکی از اقداماتی که برای افزایش جمعیت باسواد ضروری دانست را پوشش تحصیلی کودکان و نوجوانان اعلام کرد و ادامه داد : با تشکیل این مدارس بستری فراهم شده تا امکانات تحصیل برای حضور این کودکان فراهم شود .
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: تشکیل و برپایی این مدارس کم جمعیت بار مالی زیادی را بر دوش این نهاد ایجاد می کند ولی برای رسیدن به افق و چشم انداز ریشه کنی بی سوادی نیاز به این کار وجود دارد.
وی شناسایی بی سوادان را از جمله مشکلات وچالش های پیش روی فعالیت نهضت سوادآموزی برشمرد و از مردم خواست تا افراد بی سواد مناطق و محلات خود را به واحدهای سواد آموزی و مدارس معرفی بکنند .
قاسمی عدم ارائه آمار دقیقی از تعداد بی سوادان در مازندران از سوی مراکز معتبر آماری همچون سازمان آمار را چالش دیگر دراین مساله اعلام کرد و ادامه داد : هم اکنون آماری که در اختیار قرار دارد اطلاعات مربوط به خود اظهاری افراد به آمارگیران است .
وی افزود: اکثر این خوداظهاری افراد در ارائه اطلاعات به آمارگیران مبنی با بی سواد و با سواد بودن غیر واقعی و دقیق نیست .
به گفته قاسمی این گونه اطلاعات و آمار نمی تواند مبنای مناسبی برای تصمیم گیری ها باشد و برای برنامه ریزی به آمار دقیق نیاز است .
براساس آمار ارائه شده از سوی آموزش و پرورش مازندران دو درصد از جامعه هدف 10 تا 49 سال این استان بی سواد هستند .